Etui Yoga do czytników inkBOOK w nowym kolorze!

Tym razem marka postawiła na połączenie dwóch odcieni: granatowego oraz fioletowego. Dzięki temu powstała wyjątkowa barwa Blue Violet, którą już teraz możesz dopasować do koloru swojego czytnika.

✔️ Dedykowane etui do czytników inkBOOK Calypso, Calypso Plus, Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD

✔️ Idealnie dopasowany kształt etui zapewnia komfort czytania

✔️ Wysokiej jakości materiały zabezpieczają i chronią przed uszkodzeniem

✔️ Funkcja stojaka pozwala na wygodne czytanie bez konieczności trzymania urządzenia w rękach

Kup etui inkBOOK Yoga Blue Violet

Etui inkBOOK Yoga

inkBOOK Yoga to stylowe etui zaprojektowane specjalnie dla Twojego czytnika. Idealnie dopasowany do inkBOOKa kształt nadaje nie tylko interesujący wygląd, ale i zapewnia pełną funkcjonalność czytnika. inkBOOK Yoga jest kompatybilny z modelami:

Calypso Plus, Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD. Wybierz swój ulubiony kolor i ciesz się wolnością czytania, gdziekolwiek jesteś!

Ochrona i bezpieczeństwo

Precyzyjnie zaprojektowane etui Yoga pomoże ochronić Twój czytnik, zabezpieczając go przed zadrapaniem lub uszkodzeniem. Wbudowane magnesy uniemożliwią przypadkowe otwarcie czytnika, dzięki czemu możesz bezpieczniej przewozić go w plecaku, czy torebce!

Przemyślana konstrukcja

Wygodna konstrukcja etui inkBOOK Yoga zapewnia nie tylko pełną funkcjonalność wszystkich przycisków, ale również

pozwala na korzystanie z opcji uniwersalnego stojaka, umożliwiającego kilka wariantów ułożenia czytnika, zwiększając tym samym komfort czytania, gdziekolwiek masz na to ochotę!

Automatyczne usypianie i wybudzanie

Dedykowane etui Yoga zapewni nie tylko doskonałą ochronę Twojego czytnika, ale również pozwoli utrzymać dłuższą żywotność baterii, dzięki funkcji automatycznego usypiania*. Zamknięcie klapki powoduje uśpienie czytnika, a ponowne jej otwarcie wybudzi inkBOOKa do miejsca, w którym został zamknięty, tak aby móc szybko wrócić do swojej ulubionej lektury!

Kup etui inkBOOK Yoga Blue Violet

*Funkcja dostępna tylko na modelach Prime HD, Prime, Calypso i Calypso Plus

Jak zainstalować Wattpad na czytnikach inkBOOK?

Wattpad – usługa, o której wraz z upływem czasu słyszę coraz częściej. Jej społeczność pomaga aspirującym pisarzom, poznawać opinie innych na temat ich dzieł. Bez znaczenia, czy piszemy książkę, opowiadanie lub poezję – na łamach Wattpad możemy podzielić się swoją twórczością, udostępniając ją do oceny wszystkim użytkownikom, jak i przeczytać prace innych.

Samej usłudze poświęcę osobny wpis, jednak w niniejszym artykule skupię się na czymś innym. Czymś, o czym każdy aktywny użytkownik Wattpada może pomyśleć, chcąc skończyć z czytaniem na smartfonie i tablecie, a poświęcając się lekturze na czytniku.

Wattpad na czytnikach

Wattpad poza wersją desktopową, oferuje również aplikację mobilną, zarówno w wersji na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Właśnie dzięki wersji androidowej, możemy pozwolić sobie na zainstalowanie tej aplikacji na czytniku, który również operuje na tym systemie.

Na rynku istnieje kilka możliwości – m.in. czytniki Onyx, Kobo, raczkujące Boyue Likebook, czy modele czytników wrocławskiej firmy Arta Tech – inkBOOK. W tym artykule skupię się na tych ostatnich, jednak planuję również podobny poradnik wprowadzić dla pozostałych, wspomnianych producentów.

Artykuł powstaje też przez wzgląd na to, że otrzymałem takie zapytanie od jednego z Czytelników (pozdrawiam, Panie Norbercie!) i mam również nadzieję, że tym artykułem, odpowiem nie tylko na pojedyncze takie zapytanie. Być może ktoś z Was również szuka czytnika, na którym chciałby tę aplikację zainstalować? A może ktoś z Was posiada już czytnik wrocławskiej firmy i nie wie jak sobie z tym poradzić? Tak czy owak, może tutaj zajrzeć i sprawdzić, jak z tym zagadnieniem poradzi sobie inkBOOK.

Do testu wziąłem inkBOOKa również z innej przyczyny – cena. Jest to chyba najtańsza na naszym rynku opcja (jeśli mówimy o nowych egzemplarzach), kiedy mówimy o czytnikach z Androidem. Niestety, wciąż pozostaję zwolennikiem czytników, które “omijają” ten system (przez wzgląd na większą “energożerność” i sporadyczną awaryjność tego systemu, co jest niestety nieuniknione i co znamy również z telefonów i tabletów), niemniej jednak potrzeby użytkowników są różne.

I tutaj zapytanie Pana Norberta jest jedną z takich potrzeb – czytnik nadal ma służyć do czytania, jednak to właśnie Android pozwoli na wykorzystanie urządzenia w oczekiwany sposób.

Lampka zapaliła mi się w momencie, kiedy dowiedziałem się, że Wattpad wymaga wersji Android 4.4, co już potencjalnie przekreśla wszystkie inkBOOKi, poza nowym Explore. Ja jednak buntowniczo sprawdziłem możliwość instalacji Wattpada na dwóch modelach:

  • inkBOOK Prime HD
  • inkBOOK Lumos

…i nie było to takie trudne. Rzeczywiście, Wattpad wymaga wersji Android 4.4, jednak katalog aplikacji InkBook Apps, na wyżej wspomnianych modelach, Wattpada zainstalować jak najbardziej pozwala!

happy jonah hill GIF

No dobrze, to gdzie jest haczyk?

W wersji aplikacji.

Operując na systemie Android 4.2.2, dostępną mamy zaległą już wersję Wattpad 6.99.0. Dla porównania, na moment pisania tego artykułu, dostępna jest już chociażby wersja 8.13.0. Ciężko mi ocenić różnicę, z racji tego, że nie jestem aktywnym użytkownikiem tej usługi, ale nie zauważyłem na pierwszy rzut oka znaczących różnic – przynajmniej w kwestii wyboru tytułów i ich czytania.

Jak jest naprawdę? Tu już zachęcam do wypowiedzi w komentarzach aktywnych członków społeczności Wattpad.

Jak zainstalować Wattpad na inkBOOK Prime HD i inkBOOK Lumos?

Na obu czytnikach, instalacja przebiega w identyczny sposób.

  1. Z menu głównego czytnika, przechodzimy na ekran Aplikacje (do wyboru z dolnego panelu czytnika)
  2. W kolejnym kroku, wybieramy widoczną na ekranie usługę inkBook Apps
  3. W polu wyszukiwania, wpisujemy “Wattpad”
  4. Naciskamy przycisk ZAINSTALUJ
  5. Zgadzamy się na uprawnienia dla aplikacji
  6. Voila!

Od tej pory, na ekranie Aplikacje (wspomnianym w punkcie 1.), widoczna będzie ikona aplikacji Wattpad. Otwieramy ją, logujemy się na swoje konto i korzystamy z aplikacji.

Jak wygląda obsługa aplikacji Wattpad na czytnikach inkBOOK?

Jeśli chodzi o wrażenia z korzystania z aplikacji Wattpad, waham się, czy powinienem wznieść kciuk ku górze, czy też skierować go w dół.

Wrażenia z pisania? Przeciętne. Jednak ta kwestia dotyczy wszystkich czytników. Te urządzenia nie nadają się do pisania esejów, a wklepywania krótkich fraz i słów, przede wszystkim nawigując po treści i bibliotece czytnika. Niemniej jednak tutaj z pewnością lepiej radzi sobie Prime HDLumos dostaje czkawek.

Wrażenia z czytania? Prezentacja w filmie na końcu artykułu.

Nie ukrywam, że możliwość zainstalowania (starszej, bo starszej, ale zawsze) aplikacji Wattpad, wywołała we mnie uczucie radości, jednak samo czytanie nieco mnie zawiodło… To co widać na powyższej, krótkiej prezentacji, może być kłopotliwe dla osób, które bardzo dużo korzystają z Wattpada, dlatego wolałem o tym wspomnieć. Da się to obejść, zatem czy możemy mówić o kwestii przyzwyczajenia? Na pewno. Ale to już pozostawiam do indywidualnej oceny.

Być może znacie jakiś sposób na wyeliminowanie tego problemu? Jeśli tak, podzielcie się tą wiedzą w komentarzu, a z chęcią uzupełnię artykuł.

Wattpad na czytnikach marki inkBOOK

Na zakończenie

Jeśli decydujemy się na zakup inkBOOKa, osobiście polecam dopłacić i zakupić inkBOOK Prime HD. Ma dwukrotnie więcej pamięci wewnętrznej (4GB vs 8GB), wyższą rozdzielczość (166ppi vs 300 ppi), wizualnie prezentuje się niewątpliwie lepiej i… nie muli. Niestety, jeśli chodzi o szybkość działania urządzenia, to Prime HD radzi sobie znacznie lepiej.

Dla przypomnienia, ponownie wrzucam odnośniki do kart obu modeli, gdzie możecie znaleźć dokładną specyfikację techniczną tych urządzeń, więcej artykułów na ich temat i porównywarkę cenową:

  • inkBOOK Prime HD
  • inkBOOK Lumos

Myślisz nad inkBOOKiem? Weź udział w akcji “Wymień czytnik”

W dniu wczorajszym, inkBOOK ruszył z akcją “Wymień czytnik”. Ma ona na celu wsparcie w zakupie nowego czytnika, gdy poprzednik już się wysłużył lub po prostu chcemy wymienić swoje dotychczasowe urządzenie. Promocja jest ważna do końca stycznia.

Na czym polega akcja?

Akcja przede wszystkim skierowana jest do osób, które myślą o zmianie swojego aktualnego urządzenia. W promocji udział mogą wziąć czytniki zarówno nowe, jak i stare, w dowolnym stanie – sprawnym, a nawet uszkodzonym. Dzięki temu, udział może wziąć tak naprawdę każdy użytkownik czytnika. A to wszystko dlatego, że akcja “Wymień czytnik” wcale nie wymaga fizycznej wysyłki swojego starego modelu bezpośrednio do producenta.

Wystarczy wysłać pod adres sales@artatech.pl zdjęcie czytnika i numer seryjny, który chcemy “oddać”. Zgłoszenia można wysyłać do 31.01.2019.

Wymień czytnik - inkBOOK

Co zyskujemy?

Po weryfikacji zgłoszenia, uczestnik otrzymuje kod rabatowy o wartości 50zł na zakup pakietu inkBOOK Prime HD wraz z etui Yoga Red. Dodatkowo, w pakiecie znajduje się 60-dniowy, darmowy dostęp do usługi Legimi (mowa o najwyższym pakiecie bez limitu).

inkBOOK Prime HD

inkBOOK Prime HD

Model Prime HD jest następcą testowanego przeze mnie jakiś czas temu modelu Prime. W tym modelu zastosowano jednak technologię E Ink Carta HD, co skutkuje osiągnięciem przez wyświetlacz rozdzielczości 1448 x 1072 (300 dpi). Poprzednik, dla porównania, osiągał rozdzielczość 1024 x 768 (212 dpi). Dodatkowo, ekran będzie oferował regulację barwy doświetlenia.

Wnętrze, poza procesorem, pozostało bez zmian. Prime HD pracuje teraz na czterordzeniowym procesorze Quad-Core Cortex A9 (1.6 GHz). Jeśli chodzi o system, w wersji HD również natkniemy się na system Android 4.2.2. W kwestii pamięci, wciąż mówimy o 512MB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, do rozszerzenia przy zastosowaniu karty microSD. Obudowa pozostała niezmieniona, zatem gabaryty i waga nadal przedstawiają się w obu przypadkach identycznie – przy wymiarach 159x114x9mm, czytnik waży 168 g.

Etui Yoga Red

Etui inkBOOK Yoga

W zestawie znajdziemy również wygodne etui inkBOOK Yoga Red. Etui pozwala na transformację okładki w stojak, dzięki czemu możemy wygodnie czytać bez użycia rąk, na przykład w trakcie śniadania 😉 Klasycznie, etui oferuje też funkcję usypiania i wybudzania czytnika, dzięki wbudowanym magnesom.

inkBook Prime HD – wyższa rozdzielczość i regulacja barwy doświetlenia

InkBook Prime HD - reddot award 2017

Bez wątpienia inkBook Prime to najlepiej funkcjonujący czytnik wrocławskiego producenta ArtaTech. Nic zatem dziwnego, że to właśnie jego postanowili nieco odświeżyć, udoskonalając kilka aspektów pierwowzoru. Czego możemy się spodziewać po InkBook Prime HD?

Następca został wyposażony również w dotykowy wyświetlacz o przekątnej sześciu cali. Niemniej jednak tym razem zastosowana została technologia E Ink Carta HD, co skutkuje osiągnięciem przez wyświetlacz rozdzielczości 1448 x 1072 (300 dpi). Dla porównania, pierwowzór osiągał rozdzielczość zaledwie 1024 x 768 (212 dpi). Dzięki temu, wyświetlana treść zyska na jakości i będzie jeszcze ostrzejsza.

Kolejnym udogodnieniem zastosowanym w InkBook Prime HD, to coraz powszechniejsza w nowych czytnikach regulacja barwy doświetlenia. Intryguje mnie efekt, bo w przeciwieństwie do funkcji SMARTlight stosowanej w PocketBookach, pod obudową ekranu zastosowano LEDowe oświetlenie w kolorach niebieskim i białym, a nie pomarańczowym.

Również wnętrze uległo niewielkiej zmianie. Procesor uzupełniono o dwa dodatkowe rdzenie, pracując na procesorze Quad-Core Cortex A9 (1.6 GHz).  Cała reszta pozostaje bez zmian. W kwestii pamięci, wciąż mowa o 512MB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej, do rozszerzenia przy zastosowaniu karty microSD. Wymiary i waga czytnika również pozostaje identyczna, a całość wciąż opiera się na Android 4.2.2.

Więcej na temat modelu inkBOOK Prime możecie przeczytać w tym artykule.

inkBOOK Prime HD pojawił się w sklepach we wrześniu bieżącego roku. Sugerowana cena to 599 zł.

 

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 300 ppi (1404 x 1072 px)

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 168 g

Pamięć wewnętrzna 8 GB, RAM: 512 MB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Quad-core ARM Cortex – A9, max 1.6 GHz

Kolor obudowy: Czarny

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: Tak

Bluetooth: Tak

Doświetlenie ekranu:  Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Okres gwarancji: 24 miesiące