Etui Yoga do czytników inkBOOK w nowym kolorze!

Tym razem marka postawiła na połączenie dwóch odcieni: granatowego oraz fioletowego. Dzięki temu powstała wyjątkowa barwa Blue Violet, którą już teraz możesz dopasować do koloru swojego czytnika.

✔️ Dedykowane etui do czytników inkBOOK Calypso, Calypso Plus, Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD

✔️ Idealnie dopasowany kształt etui zapewnia komfort czytania

✔️ Wysokiej jakości materiały zabezpieczają i chronią przed uszkodzeniem

✔️ Funkcja stojaka pozwala na wygodne czytanie bez konieczności trzymania urządzenia w rękach

Kup etui inkBOOK Yoga Blue Violet

Etui inkBOOK Yoga

inkBOOK Yoga to stylowe etui zaprojektowane specjalnie dla Twojego czytnika. Idealnie dopasowany do inkBOOKa kształt nadaje nie tylko interesujący wygląd, ale i zapewnia pełną funkcjonalność czytnika. inkBOOK Yoga jest kompatybilny z modelami:

Calypso Plus, Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD. Wybierz swój ulubiony kolor i ciesz się wolnością czytania, gdziekolwiek jesteś!

Ochrona i bezpieczeństwo

Precyzyjnie zaprojektowane etui Yoga pomoże ochronić Twój czytnik, zabezpieczając go przed zadrapaniem lub uszkodzeniem. Wbudowane magnesy uniemożliwią przypadkowe otwarcie czytnika, dzięki czemu możesz bezpieczniej przewozić go w plecaku, czy torebce!

Przemyślana konstrukcja

Wygodna konstrukcja etui inkBOOK Yoga zapewnia nie tylko pełną funkcjonalność wszystkich przycisków, ale również

pozwala na korzystanie z opcji uniwersalnego stojaka, umożliwiającego kilka wariantów ułożenia czytnika, zwiększając tym samym komfort czytania, gdziekolwiek masz na to ochotę!

Automatyczne usypianie i wybudzanie

Dedykowane etui Yoga zapewni nie tylko doskonałą ochronę Twojego czytnika, ale również pozwoli utrzymać dłuższą żywotność baterii, dzięki funkcji automatycznego usypiania*. Zamknięcie klapki powoduje uśpienie czytnika, a ponowne jej otwarcie wybudzi inkBOOKa do miejsca, w którym został zamknięty, tak aby móc szybko wrócić do swojej ulubionej lektury!

Kup etui inkBOOK Yoga Blue Violet

*Funkcja dostępna tylko na modelach Prime HD, Prime, Calypso i Calypso Plus

Jak zainstalować Wattpad na czytnikach inkBOOK?

Wattpad – usługa, o której wraz z upływem czasu słyszę coraz częściej. Jej społeczność pomaga aspirującym pisarzom, poznawać opinie innych na temat ich dzieł. Bez znaczenia, czy piszemy książkę, opowiadanie lub poezję – na łamach Wattpad możemy podzielić się swoją twórczością, udostępniając ją do oceny wszystkim użytkownikom, jak i przeczytać prace innych.

Samej usłudze poświęcę osobny wpis, jednak w niniejszym artykule skupię się na czymś innym. Czymś, o czym każdy aktywny użytkownik Wattpada może pomyśleć, chcąc skończyć z czytaniem na smartfonie i tablecie, a poświęcając się lekturze na czytniku.

Wattpad na czytnikach

Wattpad poza wersją desktopową, oferuje również aplikację mobilną, zarówno w wersji na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Właśnie dzięki wersji androidowej, możemy pozwolić sobie na zainstalowanie tej aplikacji na czytniku, który również operuje na tym systemie.

Na rynku istnieje kilka możliwości – m.in. czytniki Onyx, Kobo, raczkujące Boyue Likebook, czy modele czytników wrocławskiej firmy Arta Tech – inkBOOK. W tym artykule skupię się na tych ostatnich, jednak planuję również podobny poradnik wprowadzić dla pozostałych, wspomnianych producentów.

Artykuł powstaje też przez wzgląd na to, że otrzymałem takie zapytanie od jednego z Czytelników (pozdrawiam, Panie Norbercie!) i mam również nadzieję, że tym artykułem, odpowiem nie tylko na pojedyncze takie zapytanie. Być może ktoś z Was również szuka czytnika, na którym chciałby tę aplikację zainstalować? A może ktoś z Was posiada już czytnik wrocławskiej firmy i nie wie jak sobie z tym poradzić? Tak czy owak, może tutaj zajrzeć i sprawdzić, jak z tym zagadnieniem poradzi sobie inkBOOK.

Do testu wziąłem inkBOOKa również z innej przyczyny – cena. Jest to chyba najtańsza na naszym rynku opcja (jeśli mówimy o nowych egzemplarzach), kiedy mówimy o czytnikach z Androidem. Niestety, wciąż pozostaję zwolennikiem czytników, które “omijają” ten system (przez wzgląd na większą “energożerność” i sporadyczną awaryjność tego systemu, co jest niestety nieuniknione i co znamy również z telefonów i tabletów), niemniej jednak potrzeby użytkowników są różne.

I tutaj zapytanie Pana Norberta jest jedną z takich potrzeb – czytnik nadal ma służyć do czytania, jednak to właśnie Android pozwoli na wykorzystanie urządzenia w oczekiwany sposób.

Lampka zapaliła mi się w momencie, kiedy dowiedziałem się, że Wattpad wymaga wersji Android 4.4, co już potencjalnie przekreśla wszystkie inkBOOKi, poza nowym Explore. Ja jednak buntowniczo sprawdziłem możliwość instalacji Wattpada na dwóch modelach:

 • inkBOOK Prime HD
 • inkBOOK Lumos

…i nie było to takie trudne. Rzeczywiście, Wattpad wymaga wersji Android 4.4, jednak katalog aplikacji InkBook Apps, na wyżej wspomnianych modelach, Wattpada zainstalować jak najbardziej pozwala!

happy jonah hill GIF

No dobrze, to gdzie jest haczyk?

W wersji aplikacji.

Operując na systemie Android 4.2.2, dostępną mamy zaległą już wersję Wattpad 6.99.0. Dla porównania, na moment pisania tego artykułu, dostępna jest już chociażby wersja 8.13.0. Ciężko mi ocenić różnicę, z racji tego, że nie jestem aktywnym użytkownikiem tej usługi, ale nie zauważyłem na pierwszy rzut oka znaczących różnic – przynajmniej w kwestii wyboru tytułów i ich czytania.

Jak jest naprawdę? Tu już zachęcam do wypowiedzi w komentarzach aktywnych członków społeczności Wattpad.

Jak zainstalować Wattpad na inkBOOK Prime HD i inkBOOK Lumos?

Na obu czytnikach, instalacja przebiega w identyczny sposób.

 1. Z menu głównego czytnika, przechodzimy na ekran Aplikacje (do wyboru z dolnego panelu czytnika)
 2. W kolejnym kroku, wybieramy widoczną na ekranie usługę inkBook Apps
 3. W polu wyszukiwania, wpisujemy “Wattpad”
 4. Naciskamy przycisk ZAINSTALUJ
 5. Zgadzamy się na uprawnienia dla aplikacji
 6. Voila!

Od tej pory, na ekranie Aplikacje (wspomnianym w punkcie 1.), widoczna będzie ikona aplikacji Wattpad. Otwieramy ją, logujemy się na swoje konto i korzystamy z aplikacji.

Jak wygląda obsługa aplikacji Wattpad na czytnikach inkBOOK?

Jeśli chodzi o wrażenia z korzystania z aplikacji Wattpad, waham się, czy powinienem wznieść kciuk ku górze, czy też skierować go w dół.

Wrażenia z pisania? Przeciętne. Jednak ta kwestia dotyczy wszystkich czytników. Te urządzenia nie nadają się do pisania esejów, a wklepywania krótkich fraz i słów, przede wszystkim nawigując po treści i bibliotece czytnika. Niemniej jednak tutaj z pewnością lepiej radzi sobie Prime HDLumos dostaje czkawek.

Wrażenia z czytania? Prezentacja w filmie na końcu artykułu.

Nie ukrywam, że możliwość zainstalowania (starszej, bo starszej, ale zawsze) aplikacji Wattpad, wywołała we mnie uczucie radości, jednak samo czytanie nieco mnie zawiodło… To co widać na powyższej, krótkiej prezentacji, może być kłopotliwe dla osób, które bardzo dużo korzystają z Wattpada, dlatego wolałem o tym wspomnieć. Da się to obejść, zatem czy możemy mówić o kwestii przyzwyczajenia? Na pewno. Ale to już pozostawiam do indywidualnej oceny.

Być może znacie jakiś sposób na wyeliminowanie tego problemu? Jeśli tak, podzielcie się tą wiedzą w komentarzu, a z chęcią uzupełnię artykuł.

Wattpad na czytnikach marki inkBOOK

Na zakończenie

Jeśli decydujemy się na zakup inkBOOKa, osobiście polecam dopłacić i zakupić inkBOOK Prime HD. Ma dwukrotnie więcej pamięci wewnętrznej (4GB vs 8GB), wyższą rozdzielczość (166ppi vs 300 ppi), wizualnie prezentuje się niewątpliwie lepiej i… nie muli. Niestety, jeśli chodzi o szybkość działania urządzenia, to Prime HD radzi sobie znacznie lepiej.

Dla przypomnienia, ponownie wrzucam odnośniki do kart obu modeli, gdzie możecie znaleźć dokładną specyfikację techniczną tych urządzeń, więcej artykułów na ich temat i porównywarkę cenową:

 • inkBOOK Prime HD
 • inkBOOK Lumos
inkBOOK Lumos na święta

Prezent dla mola książkowego? inkBOOK Lumos w świątecznym zestawie

Jeżeli jeszcze nie masz prezentu na święta, warto rozważyć zakup czytnika ebooków. Arta Tech przygotował dla swoich Klientów specjalny zestaw, którym możemy obdarować bliską osobę. W jego skład wchodzi inkBOOK Lumos w świątecznym opakowaniu, etui, kubek z sezonową herbatą oraz darmowy, 30-dniowy dostęp do Legimi. Całość zapakowana została w świąteczny podarunek, gotowy do położenia pod choinkę.

inkBOOK Lumos na święta

O inkBOOK Lumos wspominałem już nieco wcześniej. Czytnik został zaprojektowany również z myślą o początkujących eCzytelnikach. Wyświetlacz został zaopatrzony w diody LED, które doświetlają ekran w sposób bezpieczny dla oczu, niż ma to miejsce w przypadku smartfonów czy tabletów. Dodatkowo, czytnik ten jest najtańszym modelem na rynku oferującym pełną regulację nie tylko natężenia oświetlenia, ale również jego barwy. Dzięki temu, użytkownicy mogą dostosować doświetlenie ekranu indywidualnie do panujących warunków, w których czytają, niwelując niekorzystny wpływ światła niebieskiego na wzrok. Dzięki temu, czytnik można sprawić w prezencie również dzieciom i seniorom.

inkBOOK Lumos na święta

inkBOOK LUMOS bazuje na systemie inkBOOK OS, który jest kompatybilny z systemem Android, umożliwiając eCzytelnikom instalacje zewnętrznych aplikacji, przy wykorzystaniu łączności z WiFi. Na czytniku będzie działać wiele znanych aplikacji, w tym między innymi aplikacje Amazon Kindle, e-Kiosk i Legimi.

Obudowa została zaprojektowana w sposób zapewniający ergonomię użytkowania, co można było też już zauważyć we wcześniejszych modelach, jak na przykład inkBOOK Prime, który własnie za swoje wzornictwo zdobył nagrodę Red Dot Award. Czytnik świetnie leży w dłoni, dodatkowo przy wymiarach 159x114x9 mm ważąc zaledwie 165g. Zaopatrzony został w baterię 2000mAh, co według informacji producenta, powinno pozwolić na czytanie nawet przez miesiąc na jednym ładowaniu.

inkBOOK LUMOS w specjalnym świątecznym zestawie zawiera czytnik, etui yoga w kolorze ferrari red, oraz tematyczny kubek wraz ze świąteczną herbatą. Obdarowana osoba otrzyma również 30-dniowy, darmowy dostęp do Legimi.

Całość za 459 zł można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym.

Aby czytnik dotarł do Was przed Świętami, należy złożyć zamówienie najpóźniej do 20 grudnia, do godziny 12:00. Wówczas producent gwarantuje dostawę do 22.12 (tj. sobota).

inkBOOK Lumos - świąteczny zestaw

Specyfikacja:

 • Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy
 • Rozdzielczość: 167 dpi
 • Wymiary: 159 x 114 x 9 mm
 • Waga: 165 g
 • Pamięć wewnętrzna: 4GB (wystarcza na pomieszczenie 30.000 e-książek)
 • Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer
 • Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz
 • Kolor obudowy: Czarny, opalizujący
 • Złącza: microUSB, microSD
 • Wi- Fi: tak
 • Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa
 • Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf
 • Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

inkBOOK w zestawie świątecznny

inkBOOK Lumos – najtańszy czytnik z regulowaną barwą doświetlenia ekranu

Arta Tech wprowadza na rynek nowy model podstawowego czytnika – inkBOOK Lumos. Wyposażony jest on w dotykowy, sześciocalowy ekran w technologii E Ink Carta. W chwili obecnej jest to najtańszy czytnik, oferujący regulowanie temperatury doświetlenia.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Arta Tech:

“Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które zaczynają swoją przygodę z czytnikami ebooków.”

Ekran w technologii E Ink Carta osiąga rozdzielczość 800 x 600 (167 dpi). Poza podstawową możliwością regulacji natężenia oświetlenia, możemy kontrolować również jego barwę, niwelując niekorzystny wpływ niebieskiego światła na wzrok użytkownika. Dzięki temu, inkBOOK Lumos polecany jest również osobom starszym i dzieciom. Czytnik wizualnie przypomina model Classic 2. Waży zaledwie 165g, przy obudowie osiągającej rozmiary 159 x 114 x 9 mm. W środku znajdziemy 4GB pamięci wewnętrznej, które dodatkowo możemy rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Czytnik bazuje na systemie operacyjnym inkBOOK OS, który jest kompatybilny z systemem Android, umożliwiając użytkownikowi instalację dodatkowych aplikacji. Obsługuje formaty EPUBPDFMOBITXTFB2HTMLRTF i zapewnia standardowo łączność z WiFi, umożliwiając pełne korzystanie z dodatkowych funkcjonalności. Do możliwych do zainstalowania aplikacji, należą między innymi aplikacje Amazon Kindlee-Kiosk i aplikacja Legimi – której obsługę dotychczas posiada większość modeli inkBOOK.

inkBOOK LUMOS w sprzedaży pojawił się w sierpniu bieżącego roku, w sugerowanej cenie 399 PLN. Dostępny jest kolorze ciemnogranatowym.

Więcej informacji: www.inkbook.pl.


Sprawdź również oferty CENEO.

Ekran: E Ink Carta, 6 cali, dotykowy

Rozdzielczość: 167 dpi

Wymiary: 159 x 114 x 9 mm

Waga: 165 g

Pamięć wewnętrzna: 4 GB

Bateria: 2000 mAh 3.7V Li-polymer

Procesor: Dual-Core Cortex A9 1.0GHz

Kolor obudowy: Ciemnogranatowy

Złącza: microUSB, microSD

Wi- Fi: tak

Doświetlenie ekranu: Tak, regulowane natężenie i barwa

Wspierane formaty:  epub, pdf, mobi, txt, fb2, html, rtf

Dodatkowe funkcje: Zakładki, notatki, możliwość instalowania aplikacji android, możliwość zmiany wyglądu tekstu, przyciski.

Sugerowana cena: 399 PLN