Serwis powstał w 2014 roku podczas mojej wyprawy w góry, kiedy po całodziennej wędrówce z wypełnionym po brzegi plecakiem zapragnąłem przeczytać książkę. Cenię sobie ciekawą literaturę oraz wygodę, jaką zapewniają mi coraz bardziej popularne książki w formie elektronicznej. Postać ta, choć z czasem zdobywa coraz więcej zwolenników, nadal nie jest jeszcze tak popularna, jak wersja papierowa. Każdego dnia staram się więc, aby mój serwis pomógł rozpropagować nową formułę czytelnictwa oraz umocnił pozycję, jaką powinna w naszym życiu pełnić książka.

Kim Czym jest eCzytelnik?

Serwisem promującym elektroniczne czytelnictwo. Nazwa eCzytelnik nie odnosi się wyłącznie do mnie, jako osoby, która prowadzi serwis eCzytelnik.com. Odnosi się do nas wszystkich, entuzjastów eCzytelnictwa, dla których czytanie w wersji 2.0 jest czymś więcej, niż zwyczajnym czytaniem ebooków i słuchaniem audiobooków. Wszystkim nam zależy na tym, aby elektroniczne czytelnictwo stało się codziennością, a nie zwyczajnym dodatkiem do książek papierowych.

Branża eCzytelnicza jest branżą, która zapewnia dostęp do naszych ulubionych lektur w każdym miejscu na świecie, a wysiłek w ich pozyskiwaniu ogranicza się do niezbędnego minimum. Co więcej, dostępność książek w tej formie zapewnia również osoby z niepełnosprawnościami, aby w jak najlepszy sposób mogły zagłębiać się w swoich ulubionych lekturach i wyciągać z nich jak najwięcej. Dlatego ebooki i czytniki nie są zwyczajnymi gadżetami XXI wieku, a czymś więcej. Walczymy o rozwój tego przedsięwzięcia i wspólnymi siłami możemy ten cel osiągnąć – w końcu wszyscy jesteśmy eCzytelnikami.

Pomóż w propagowaniu nowoczesnej formy czytelnictwa i dołącz do publicznej grupy na Facebooku: eCzytelnicy – ebooki, audiobooki, czytniki ebooków.

Co znajdziesz na eCzytelniku?

Aby osiągnąć cel z jak najlepszym skutkiem, współpracuję z wieloma wydawnictwami i polskimi księgarniami internetowymi. Jestem niezależnym twórcą serwisu i nie jestem powiązany z żadną konkretną marką. W serwisie m.in.:
– dowiesz się gdzie znaleźć i kupować ebooki i audiobooki
– dowiesz się gdzie znaleźć darmowe ebooki i audiobooki
– przeczytasz poradniki związane z szerokopojętym eCzytelnictwem
– przeczytasz recenzje i testy czytników ebooków
– znajdziesz recenzje i testy aplikacji do czytania ebooków
– będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi technologii z zakresu elektronicznego czytelnictwa

O autorze

Krzysztof Zemczak – w sieci i w towarzystwie również znany jako MoRo.
Mieszkający na co dzień w Krakowie rodowity Żywczanin.
Z zamiłowania do technologii, elektroniki i dobrej książki znalazł ich połączenie w postaci elektronicznych stronic i wirtualnych bibliotek.

“Ciągle będąc przekonany o tym, że nie ma nic przyjemniejszego od leżenia na trawie w ciepły, letni dzień czytając swoją ulubioną, klasyczną, papierową książkę, nie oponuję przeciwko książkowej rewolcie, która z dnia na dzień idzie coraz dalej doprowadzając do tego, że elektroniczne książki na stałe zagoszczą w naszym życiu. Powiem więcej – czekam na to z utęsknieniem.”

Wydarzenia

 • Obecność na Śląskich Targach Książki w 2016 roku
  W odpowiedzi na zaproszenie Tomasza Pawlika z Fundacji Miasto Słów, udzieliłem wywiadu w ramach panelu zatytułowanego „Puk, puk tu ebook”. Na spotkaniu poruszyliśmy kwestie związane z formą elektroniczną książek, czytnikami ebooków oraz ich popularności. Spotkanie zwieńczone zostało odpowiedziami na pytania Uczestników panelu.

  (od prawej: Tomasz Pawlik – Fundacja Miasto Słów; Krzysztof Zemczak – eCzytelnik.com; zdjęcia: Urszula ZiemskaŻywiecki Klub z Kawą nad Książką)
 • Obecność na Krakowskich Targach Książki w 2018 roku
  Na stanowisku szwajcarskiej marki czytników PocketBook, pojawiłem się w towarzystwie Roberta Drozda prowadzącego Świat Czytników oraz Radosława Uliszaka prowadzącego bloga Cyfranek. Odbyło się wówczas godzinne “Spotkanie z Blogerami”, na którym byliśmy gotowi, aby prowadzić dyskusję z zainteresowanymi gośćmi na temat czytników. Po Spotkaniu odbyła się transmisja na żywo na oficjalnym profilu facebookowym firmy PocketBook, na którym z kolei odpowiadaliśmy na pytania Internautów.
   
  (od prawej: Jarek Czechowicz – Krytycznym Okiem; Radosław Uliszak – Cyfranek; Robert Drózd – Świat Czytników; Krzysztof Zemczak – eCzytelnik.com; zdjęcie: Karina Sękowska – PRcontext)

Jak wesprzeć eCzytelnika?

Nie proszę o wiele – po prostu korzystaj z odnośników zawartych w artykułach 😉 Serwis bierze udział w licznych programach partnerskich, z których przychód przeznaczony jest przede wszystkim na utrzymanie infrastruktury i hostingu, na którym serwis jest utrzymywany, jak i na jego rozwój i promocję.

Dziękuję!

Kontakt

Jeśli masz sugestie, pytania lub propozycję współpracy, zapraszam do kontaktu pod adresem e-mail:
kontakt@eczytelnik.com
i numerem telefonu:
+48 690 088 488

Zostaw komentarz