Aktualizacja funkcji Text-to-Speech – teraz PocketBook czyta na głos jeszcze bardziej realistycznie

PocketBook ma świetną wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy lubią nie tylko czytać książki, ale także ich słuchać! Pojawiła się aktualizacja funkcji Text-to-Speech, w której zupełnie nowy głos – Aneta – brzmi bardziej naturalnie.

Informacja prasowa: PRcontext

Pierwszym modelem, który otrzymuje nowe głosy jest  PocketBook  InkPad  3 Pro. W ciągu kilku najbliższych miesięcy  aktualizacja  będzie dostępna dla wszystkich urządzeń z obsługą dźwięku:  PocketBook Touch HD 3, PocketBook InkPad 3, PocketBook InkPad X, PocketBook Color, PocketBook InkPad Color.

Nowe głosy są bardziej naturalne, co sprawia, że TTS przypomina audiobooka. Ale w odróżnieniu od takiej wersji, opcja jest zawsze pod ręką i w ciągu kilku sekund pozwala czytnikowi zamieniać dowolny plik tekstowy na wersję czytaną, – wyjaśnia Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to kluczowa zaleta funkcji: w każdej sytuacji wersja audio dowolnej książki jest dostępna dla użytkownika, bez długich wyszukiwań, zakupów i pobrań. 

Aby zyskać dodatkową opcję głosu lektora, właściciele czytników PocketBook InkPad 3 Pro powinni zainstalować nową wersję oprogramowania z symbolem 6.4.330. Nowe głosy będą dostępne wyłącznie jako część aktualizacji, a nie jako oddzielny plik pobrany ze strony. Wystarczy otworzyć dowolną książkę, wybrać opcję „Na głos” i lektora „Aneta”.

Wraz z najnowszym oprogramowaniem użytkownicy zyskają także m.in. możliwość bardziej precyzyjnej regulacji podświetlenia SMARTlight oraz bardziej przyjazne ułożenie klawiszy na wirtualnej klawiaturze.

11 Replies to “Aktualizacja funkcji Text-to-Speech – teraz PocketBook czyta na głos jeszcze bardziej realistycznie”

 1. Pingback: ivermectin 1 cream
 2. Pingback: stromectol canada
 3. Pingback: ivermectin 6
 4. Witam
  Zakupiłem PB InkPad color wersja oprogramowania 6.3.916 i w urządzeniu mam tylko głos Kendra English(American). Czy ktoś wie jak można doinstalować te inne głosy

  1. Doszedłem jak to zrobić, należy ściągnąć głosy ze strony producenta wgrać do jakiegoś katalogu i zainstalować klikając na dany głos, resztę zrobi czytnik, i tak z każdym głosem który chcemy doinstalować

 5. Dzień dobry. Czy w Pocketbook Touch HD 3 są jeszcze jakieś inne głosy niż owa Aneta?
  Nie mogę znaleźć opcji innych głosów – chętnie zainstalowałbym dodatkowo głos męski.

Zostaw komentarz