Tydzień literackich przygotowań do Świąt

Designed by kjpargeter / FreepikPozostał tylko tydzień do Świąt, wypełniony zapachem pierogów z kapustą, szelestem papieru pakownego i odgłosami ostatnich porządków.
Gdzie zatem miejsce na książkę? Lekką, ciekawą i świąteczną?
Przygotowałem dla Was 7 książek, które wciągną Was i pozwolą jeszcze bardziej poczuć Magię nadchodzących Świąt.

1. Sobotni poranek ze Świętym Mikołajem, czyli coś dla małych i dużych

Chłopiec zwany gwiazdką Tytuł: Chłopiec zwany gwiazdką
Autor: Matt Haig, Ernest i Marta Bryll, Chris Mould
Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą podróż.

Gdzie kupić?

2. Niedzielne odwiedziny w księgarence Pana Alojzego

Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Tytuł: Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
Autor: Autor Zbiorowy
Pan Alojzy, sympatyczny właściciel małej księgarenki przy ul. Wiśniowej, postanawia zamknąć swój sklepik z książkami. Prowadził go przez prawie pół wieku, ale jest coraz starszy, brakuje mu sił. Chciałby odpocząć i wreszcie zrealizować swoje marzenie o dalekiej podróży do córki, mieszkającej w Australii.

Gdzie kupić?

3. Poniedziałek w Biurze przesyłek niedoręczonych

Biuro przesyłek niedoręczonych Tytuł: Biuro przesyłek niedoręczonych
Autor: Natasza Socha
Są listy, których nie można zostawić bez odpowiedzi Do Biura Przesyłek Niedoręczonych trafiają listy i paczki, które nigdy nie dotarły do adresatów. Zuzanna zaczyna tam pracować, bo ją samą też prześladuje pewien niewysłany w porę list. Z czasem coraz bardziej intrygują ją tajemnice innych ludzi. Kiedy trafia na listy, których nadawcy od trzydziestu ośmiu lat nie mogą się spotkać, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Ma czas do Wigilii, potem będzie za późno…
Magiczna opowieść o zagmatwanych ludzkich losach, miłości jak z bajki i nieoczekiwanych konsekwencjach życzliwości. Mistrzostwo gatunku!


Gdzie kupić?

4. Wtorkowy relaks przy zapachu imbiru

Miłość z nutą imbiru Tytuł: Miłość z nutą imbiru
Autor: Agnieszka Olejnik
Zapach lasu i zimy, czegoś z dzieciństwa, czegoś dobrego, wypełniał każdy kąt. Czy magia świąt zdziała cuda i uda się naprawić zniszczone relacje?
Ewa wreszcie odnalazła szczęście, lecz nadal marzy o najprostszych rzeczach, takich jak codzienne zasypianie u boku ukochanego. Andrzej nie jest z nią całkiem szczery, co sprawia, że oboje oddalają się od siebie. Ewa martwi się także o swą skrytą córkę – kiedy zawodzą próby przeprowadzenia szczerej rozmowy, pozostaje jej potajemne śledzenie bloga Klaudii.


Gdzie kupić?

5. Środa z wątkiem kryminalnym

Wigilijne psy i inne opowieści Tytuł: Wigilijne psy i inne opowieści
Autor: Łukasz Orbitowski
Droga widziana tylko przez nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego nie powinno w nim być. Przekręt wystawiający przyjaźń na próbę. Przesyłka na zawsze odmieniająca życie doręczyciela… Krwisty, podszyty czarnym humorem język tych opowieści, a także niezwykła wyobraźnia autora sprawiają, że Wigilijne psy hipnotyzują i niepokoją od pierwszych stron. Oto drugie wydanie, gruntownie zredagowane oraz wzbogacone o dodatkowe teksty. E-book zawiera dodatkowe opowiadanie “Objawienia”, niedostępne w papierowym wydaniu książki.

Gdzie kupić?

6. Czwartek o smaku czekolady

Święta Miłośniczek Czekolady Tytuł: Święta Miłośniczek Czekolady
Autor: Carole Matthews
Czekolada jest dobra na wszystko! Co robić, gdy święta już za pasem? Kupić prezenty pod choinkę, spotkać się z przyjaciółkami, zjeść w ich towarzystwie ulubioną czekoladę. „Święta Miłośniczek Czekolady” to kontynuacja losów bohaterek zabawnych i wzruszających powieści „Klub Miłośniczek Czekolady” i „Dieta Miłośniczek Czekolady”.

Gdzie kupić?

7. Piątkowe pichcenie z Agnieszką Maciąg

Smak świąt Tytuł: Smak świąt
Autor: Agnieszka Maciąg
To książka na święta, ale nie tylko. Opowiadam o tym, jak oswoić i zaczarować zimę. Co zrobić, aby ten trudny czas uczynić miłym, dobrym i pięknym. Dzielę się tutaj nie tylko przepisami, ale również pomysłami na ocieplenie i upiększenie domu. Podaję proste, naturalne sposoby na zdrowie i urodę w czasie zimy.
Podpowiadam, jak samemu przygotować oryginalne, zdrowe i smakowite prezenty. Podaję dużo przepisów na świąteczne ciastka, ale również na potrawy, które cieszą przez całą zimę. Z całą pewnością jest to książka, do której będziemy wracały:) Ciepło pozdrawiam! Agnieszka Maciąg


Gdzie kupić?

One Reply to “Tydzień literackich przygotowań do Świąt”

Zostaw komentarz