PocketBook Touch HD 3 – kolejny wodoodporny model od PocketBook

Oficjalnie zapowiedziano nowy czytnik z linii Touch HD szwajcarskiego producenta. Znając możliwości drugiej odsłony, kiedy usłyszałem o PocketBook Touch HD 3, zastanawiałem się, czym ten wynalazek może nas jeszcze zaskoczyć. Nie zawiodłem się – ten czytnik ma już praktycznie wszystko.

Jak czytamy w informacji prasowej:

PocketBook prezentuje kolejną generację czytników linii Touch HD o nieprzeciętnie niskiej wadze i kompaktowym rozmiarze. PocketBook Touch HD 3 z podświetleniem SMARTlight oraz wyjściem audio zabezpiecza technologia HZO Protection™.

PocketBook Touch HD 3 - prezentacjaPocketBook Touch HD 3 został zaopatrzony w technologię HZO Protection™, która zapewnia dodatkową ochronę czytnika. Zastosowana powłoka zabezpiecza urządzenie od wewnątrz, uodparniając go przed wilgocią i kontaktem z wodą. Dzięki temu możemy bez problemu korzystać z czytnika podczas kąpieli i w deszczu. HZO Protection™ zapewnia klasę wodoodporności o parametrze IPX7, pozwalając na zanurzenie go w wodzie do jednego metra, na okres trzydziestu minut. Jest to nowość od PocketBook, który – poza linią Aqua – oferuje taką możliwość.

Poza technologią HZO Protection, czytnik został uzupełniony o odsłuchiwanie plików dźwiękowych również za pośrednictwem bezprzewodowego łącza Bluetooth. Poza formatem mp3, model obsługuje również format m4b, co pozwala kontynuować słuchanie audiobooków tak, jak ma to miejsce w przypadku ebooków – wracając bezpośrednio do miejsca, w którym skończyliśmy. Oczywiście wciąż wszystkie formaty tekstowe, które PocketBook Touch HD 3 obsługuje, umożliwiają na skorzystanie z funkcji Text-to-Speech, powodując odczytanie wyświetlanego tekstu przez wbudowanego lektora.

Wciąż mowa o wyświetlaczu E Ink Carta HD o rozdzielczości 1072 х 1448 pikseli (300 DPI). Wciąż obecna jest technologia SMARTlight, którą wprowadzono już w drugiej odsłonie linii Touch HD. Zapewnia ona nie tylko kontrolę natężenia doświetlenia, ale również temperaturę jego barwy (wspomagając czytanie nocne). W środku znajdziemy 16 GB pamięci wewnętrznej i procesor Dual Core (2×1 GHz).

Informacja prasowa wspomina również o wykonaniu czytnika:

„Podobnie jak w przypadku ostatnio wprowadzanych na rynek czytników i tu, przy modelu PocketBook Touch HD 3, wykorzystaliśmy nowy design,” mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży w firmie PocketBook. „Wymiary i waga urządzenia – zaledwie 155 gramów i nieco ponad 16 cm długości – sprawia, że można jeszcze wygodniej e-czytać w czasie podróży czy przemieszczania się po mieście”.

Zastosowany również został g-sensor i dodano funkcję automatycznej rotacji wyświetlanej treści. Możliwe jest również zastosowanie okładki, której zamknięcie powoduje przejście czytnika w stan uśpienia. Czytnik oferuje standardowo łączność WiFi oraz integrację z usługami DropboxPocketBook Cloud, jak i niezastąpioną usługą Send-to-PocketBook.

PocketBook Touch HD 3 dostępny jest w kolorze miedzianym lub szarym i będzie możliwy do zakupu w sugerowanej cenie 699 zł.

  • Sprawdź oferty PocketBook Touch HD 3 (szary)
  • Sprawdź oferty PocketBook Touch HD 3 (miedziany)

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”17″ gal_title=”PocketBook Touch HD 3″]

 

 

 

Specyfikacja PocketBook Touch HD 3

Komponent Charakterystyka
Rodzaj ekranu E Ink Carta™
Rozdzielczość ekranu 1072 × 1448
Rozmiar ekranu 6”
DPI 300
Odcienie szarości 16
Interfejs dotykowy             Pojemnościowy, wielodotykowy
Podświetlenie przednie +
(SMARTlight)
Technologia HZO Protection™ +
(IPX7)
Procesor Dual Core (2x1GHz)
RAM 512 MB
Wbudowana pamięć* 16 GB*
Akumulator Litowo-polimerowy, 1500 mAh, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania**
G-sensor +
Czujnik zamknięcia okładki +
Wi-Fi +
Bluetooth +
USB Micro-USB
Wymiary 161,3 × 108 × 8 mm
Waga 155 g
Kolory Intensywnie miedziany, metaliczny szary
W zestawie Czytnik, kabel microUSB, audio-adapter microUSB, instrukcja, gwarancja, opakowanie
System operacyjny Linux 3.0.35
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Obsługiwane formaty obrazów JPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwięków MP3 (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobooków MP3, M4B
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook.pl)
Słowniki ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Usługi internetowe ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync, PocketBook Cloud
Aplikacje Księgarnia, biblioteka książek, odtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, galeria zdjęć

* pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Zostaw komentarz