All-New Kindle – nowy podstawowy model z oświetleniem ekranu [premiera 10.04]

Nieoczekiwanie do oferty Amazonu trafił nowy podstawowy model, póki co nazywany All-New Kindle. Czytnik jest następcą obecnego w sprzedaży Kindle 8, jednak nowość została uzupełniona o oświetlenie ekranu. Możemy się zatem spodziewać, że jego poprzednik niedługo zniknie ze sprzedaży, tym samym pozostawiając w ofercie Kindle wyłącznie modele z oświetleniem.

I to właśnie oświetlenie ekranu w nowym, podstawowym modelu jest czymś, co zasługuje na uznanie. Nie ukrywam, że sam wstrzymywałem się z zakupem Kindle 8 właśnie przez wzgląd na brak tego udogodnienia. Ekran oświetlany będzie czterema diodami. Czytnik nie został uzupełniony o klawisze fizyczne, więc obsłużymy go wyłącznie dotykowo. Nie zastosowano tutaj znanego z Paperwhite IV wyrównania ramki z ekranem, więc sam ekran “leży” nieco głębiej i bazuje nadal na podstawowej technologii oferującej rozdzielczość 166ppi (800 x 600). Nie zrezygnowano też z obecnej w Kindle 8 integracji z usługą Audible.

All-New Kindle jest cięższy od poprzednika o 13g (174g), a wymiary różnią się od Kindle 8 – wynoszą bowiem 160 x 113 x 8,7 [mm]. Różnica co prawda nie jest wielka (w stosunku do 160 x 115 x 9,1 [mm]), niemniej jednak zmiana ta skutkować będzie kolejnym, dodatkowym zakupem. Niemniej jednak w ofercie pojawiły się już nowe, dedykowane etui dostępne w czterech kolorach i cenie 29,99€.

Czytnik do zakupu dostępny jest w kolorach czarnym i białym. Wersja z reklamami standardowo nie jest wysyłana do Polski.

Moim zdaniem to bardzo trafione zagranie. Tak jak wspominałem na początku, ja, ale również kilka znajomych mi osób, zrezygnowało z zakupu Kindle 8 ze względu na brak oświetlenia ekranu. Nie da się ukryć, że jest to jedno z nielicznych udogodnień, którego brak dość znacząco wpływa na wygodę czytania. Wciąż brakuje mi tylko klawiszy fizycznych, ale akurat do tego można się przyzwyczaić. Słowem uzupełnienia, Kindle 8 w chwili obecnej przeceniony jest o 10€, więc jeśli ktoś chce się jeszcze zaopatrzyć w kolekcjonerski już niedługo model, to ma okazję 😉

Jeśli ktoś się skusi na przedsprzedaż, klasycznie dodam kilka słów odnośnie samego składania zamówienia.

  • Zarówno do niemieckiego, jak i amerykańskiego Amazonu, zalogujemy się korzystając z tego samego konta.
  • Kindle bez reklam są wysyłane do Polski. Wersja z reklamami już nie, choć od pewnego czasu przy zakupie Kindle Paperwhite IV, możliwa jest również wysyłka wersji z reklamami.
  • Przesyłka jest darmowa dla zakupów przekraczających wartość 39€.
  • Dokonując zakupów polską kartą płatniczą, przewalutowanie najlepiej zostawić bankowi.
  • Karta zostaje obciążona dopiero w momencie wysyłki. Gdy dokonujemy swojego pierwszego zakupu na Amazonie, karta może zostać chwilowo obciążona kwotą 1 PLN lub 1 EUR. Obciążenie zostanie zwrócone w przeciągu kilku dni.
  • Ceny podane na stronie sklepu biorą domyślnie pod uwagę niemiecką stawkę VAT. Gdy uzupełnimy polski adres, zostanie ona przeliczona według polskiej stawki, wynoszącej 23%. W koszyku zatem dostrzeżemy nieco wyższą cenę od tej widocznej na stronie produktu.
  • Korzystając z odnośników w artykule, wspierasz rozwój serwisu eCzytelnik.com

Pamiętajmy też, że nie istnieje oficjalny polski dystrybutor Kindle. Tylko dzięki zakupom w Amazonie mamy prawo do pełnej gwarancji producenta. Niewątpliwą zaletą jest również bardzo sprawny kontakt z obsługą techniczną Amazonu, która zapewnia całkowite wsparcie dla naszego urządzenia, jak i gwarantuje zakupy bez ryzyka. Więcej o tym tutaj.

Zostaw komentarz