Wpis gościnny: Plik epub. Czym otworzyć i jak przeczytać książkę?

Plik epub to jeden z najpopularniejszych formatów, w jakich występują e-booki, czyli książki elektroniczne. Ta forma staje się coraz bardziej popularna. Z roku na rok przybywa zwolenników książek i czasopism w wersji elektronicznej. Dlaczego? To dużo bardziej wygodna opcja do czytania dużych i ciężkich pozycji. Poza tym, czytając e-booki w jednym, małym urządzeniu możesz pomieścić zasoby, jakie normalnie przechowują całe biblioteki! Czy to Cię przekonuje?

Kobieta korzystająca z czytnika książek

Czytnik książek. Cała biblioteka w jednym małym urządzeniu

Lubisz czytać książki, choć czasami brakuje Ci czasu na lekturę? Chcesz kontynuować swoje ulubione opowieści, jednak czytany egzemplarz jest ciężki i nieporęczny, dlatego rezygnujesz z wrzucenia go do torby lub plecaka i czytania w wolnej chwili w ciągu dnia? Rozwiązaniem na tę bolączkę może być czytnik książek! To małe i absolutnie genialne urządzenie, dzięki któremu możesz przerzucić kilka stron aktualnie pochłanianej książki w dosłownie każdym wolnym momencie. Czytnik książek bardzo często jest niewiele większy od typowego smartfona. To całkiem niewiele, prawda? A teraz wyobraź sobie, że w urządzeniu, które z łatwością trzymasz w jednej dłoni, posiadasz tysiące książek i możesz do nich zajrzeć kiedy tylko sobie zapragniesz!

Czytniki ebook: Kindle vs PocketBook. Co wybrać?

Decyzja zapadła: przerzucasz się na książki elektroniczne. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, z jaką przyjdzie Ci się zmierzyć, będzie wybór urządzenia, na którym będziesz czytać. Czym się kierować? Na początek zrób krótkie rozeznanie, co oferuje rynek jeśli chodzi o czytniki ebook. Kindle, PocketBook, inkBOOK, Kobo. Do wyboru jest całkiem sporo marek i modeli. Sprawdź opinie osób, które z danego sprzętu już korzystają i mają opinię popartą swoim doświadczeniem. Może wśród Twoich znajomych są osoby, które korzystają z czytników książek? Poszukaj informacji o wadach i zaletach poszczególnych urządzeń. Sprawdź ceny, bo często jest to jedna z rzeczy, która przeważa o możliwości zakupu. Trwałość produktu i czas pracy baterii to także ważne informacje! Jeśli zależy Ci na oryginalnym wyglądzie, przyjrzyj się oferowanym przez sklepy wariantom kolorystycznym oraz dostępnością etui dla wybranego przez Ciebie modelu.

Pliki epub. Czym otworzyć? Czy potrzebuję do tego czytnika?

Standardowym i w zasadzie najpopularniejszym formatem ebooków są pliki epub. Czym otworzyć taki dokument? Wcale nie potrzebujesz do tego czytnika książek. Takie pliki bez większych trudności przeczytasz za pomocą aplikacji na smartfony i tablety, w większości w pełni darmowych. Wystarczy plik epub przesłać na urządzenie, na którym chcesz czytać, a następnie uruchomić odpowiednią aplikację! Prawda, że proste? Do czytania pojedynczych książek będzie to wystarczająca opcja. Jeśli jednak czytasz sporo, warto zastanowić się nad zakupem czytnika książek. Jest to urządzenie dostosowane do czytania, zatem Twój wzrok nie będzie się tak męczył, jak może to mieć miejsce podczas czytania na smartfonie lub tablecie.

Czytnik Ebooków Onyx Boox Note Air 2

Czytniki ebook. Nowa era czytelnictwa!

Nigdy więcej ciężkich i nieporęcznych książek, do których czytania wręcz trudno znaleźć wygodną pozycję! Postaw na czytniki ebook! To niewielkie, lekkie i poręczne urządzenie, w którym zmieścisz nie tylko całą swoją domową biblioteczkę, ale nawet książki z to do read list. W dowolnym momencie wrócisz do wybranej książki, odszukasz zaznaczone fragmenty lub zapisane cytaty. Jeśli znuży Cię lektura ciężkiej powieści, po prostu otwórz zupełnie inny tytuł! Przeglądaj polecane pozycje i inspiruj się do odkrywania nowych postaci, miejsc i wydarzeń!

Wpis gościnny: gandalf.com.pl

Zostaw komentarz