Wpis gościnny: Ebooki – jakie warto przeczytać w 2023 roku?

Nie ma co się dziwić, że w dobie rozwoju technologii i cyfryzacji wiele osób wybiera formę ebooków jako wygodny sposób na czytanie książek. Doświadczyliśmy tego szczególnie w czasach pandemii, kiedy wielu z nas zostało zmuszonych do pozostania w domach. Wtedy ebooki stały się jeszcze bardziej popularne, ponieważ nagle okazało się, że nie ma już potrzeby wychodzenia z domu, by skompletować swoją biblioteczkę – wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy w internecie. Sprawdź więc, jakie ebooki warto przeczytać w 2023 roku!

Dlaczego warto sięgnąć po ebooki?

Wielu czytelników wciąż zastanawia się jednak, czy warto sięgnąć po ebooki. Oczywiście jeśli lubimy kupować książki w formie fizycznej, po to by ustawiać je na półce, ebooki nigdy nie zastąpią nam papierowych wersji. Jeżeli jednak stawiamy wyłącznie na treść, to na pewno zauważymy, że ebooki stały się bardzo popularne w ostatnich latach, a to z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, czytniki w których przechowujemy ebooki. są wygodne i łatwe do noszenia. Wystarczy jedno urządzenie (nawet telefon), na którym można przechowywać wiele książek, a to pozwala czytelnikom na dostęp do swoich ulubionych tytułów gdziekolwiek się znajdują. Nie ma potrzeby taszczyć ze sobą ciężkich tomów, co jest bardzo praktyczne zwłaszcza w podróży. Jeśli zdarzyło ci się zalać książkę na plaży lub nad basenem, chyba nie musimy więcej wyjaśniać, jaka jest przewaga ebooków nad wersją papierową książek…

Po drugie, ebooki są zwykle tańsze niż tradycyjne książki drukowane. Wniosek jest więc jasny – możemy przeczytać więcej książek bez konieczności wydawania dużych sum na zakup nowości. Co więcej, księgarnie internetowe prześcigają się w promocjach na ebooki, sprzedając atrakcyjne cenowo pakiety. Dostępne są również platformy, gdzie płacimy miesięczny abonament i mamy wręcz nielimitowany dostęp do tysięcy tytułów. Brzmi zachęcająco prawda?

Jakie ebooki warto przeczytać w 2023 roku?

Jeśli szukasz inspiracji, by wybrać najlepsze ebooki do przeczytania w 2023 roku, zobacz nasze trzy propozycje. Przedstawimy tytuły, które zdobywają uznanie czytelników i krytyków, a także są doceniane w różnych plebiscytach literackich. Sprawdź, jakie ebooki polecamy!

Ten drugi

Koniecznie zobacz tytuł “Ten drugi. Książę Harry”. To jedna z najbardziej wyczekiwanych autobiografii w ostatnich latach. Robiąca furorę na całym świecie, przyciąga uwagę czytelników, którzy chcą poznać życie księcia Harry’ego i wszystkie kontrowersje, jakie budził od lat. To szczera prawda o życiu w rodzinie królewskiej, na której koncentrują się oczy milionów ludzi.

Sapiens. Od zwierząt do bogów

Książka która sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie, niezwykle popularna również u nas, autentyczny bestseller. Autor Yuval Noah Harari, izraelski historyk, stworzył niezwykle interesującą, i co najważniejsze, przystępną opowieść o historii ludzkości – od czasów prehistorycznych po współczesność. Pisarz analizuje kwestie takie jak rozwój gospodarczy, polityczny i kulturowy, a także to, co odróżnia człowieka od innych gatunków.

Ślepnąc od świateł

Na koniec coś dla fanów powieści – hit od Jakuba Żulczyka, który świetnie na duży ekran przeniósł Krzysztof Skonieczny. “Ślepnąc od świateł” Żulczyka to wciąż aktualna i kontrowersyjna powieść, poruszająca problemy młodych ludzi w żyjących w dużych miastach, z naciskiem na zagrożenia jakie niesie ze sobą nadużywanie narkotyków oraz kontakt ze światem przestępczym. Powieść Jakuba Żulczyka została nominowana do Paszportu Polityki, zyskała uznanie zarówno czytelników, jak i krytyków literackich. Warto nadmienić, że serialowa adaptacja książki stała się wielkim sukcesem, na tyle, że niektóre dialogi wypowiadane przez znakomitych aktorów można uznać za kultowe. Warto sięgnąć po tę powieść!

Wpis gościnny: empik.com

Zostaw komentarz