“Poradnik eczytelnika” – cykl filmów Virtualo

Ruszył nowy cykl filmów zatytułowanych “Poradnik eczytelnika, czyli wszystko co warto wiedzieć o ebookach i audiobookach”. Cykl tworzony jest dla Was i jest owocem współpracy księgarni Virtualo i serwisu eczytelnik.com!

W każdym z odcinków “Poradnika eczytelnika”, poruszane będą zagadnienia związane z tematyką elektronicznego czytelnictwa – zarówno te dotyczące książek w formie cyfrowej, jak i czytników.

Z radością informuję, że poradnik będzie prowadzony przeze mnie, a do oglądania zachęcam zarówno nowych, jak i zaprawionych w boju eCzytelników!

Odnośnik do playlisty zawierającej wszystkie filmy “Poradnika eczytelnika”, znajdziecie o, tutaj. Aby nie przegapić nowych odcinków, śledźcie na bieżąco kanał Virtualo na YouTube!

Spis odcinków:


#1 Poradnik eczytelnika | Co to jest ebook?


#2 Poradnik eczytelnika | Co to jest audiobook?


#3 Poradnik eczytelnika | Jaki format ebooka wybrać?


#4 Poradnik eczytelnika | Jak czytać ebooki?


#5 Poradnik eczytelnika | Jaki czytnik wybrać?


Designed by Freepik

Jak sprawić komuś ebooka w prezencie?

Designed by FreepikZ radością obserwujemy, kiedy nasza domowa biblioteka powiększa się o kolejne tytuły. Kupujemy je sami lub otrzymujemy je w prezencie. A jak to u Was wygląda z ksiązkami elektronicznymi? Chcielibyście dostać w prezencie ebooka lub kogoś nim obdarować?

Pamiętaj, że korzystając z odnośników zawartych w artykule, wspierasz prowadzenie serwisu eCzytelnik.com

Dziękuję!

Legimi

Tutaj wyłącznie wspomnę o możliwości zakupu abonamentu w prezencie. Pełen opis złożenia prezentowego zamówienia dokładnie opisałem tutaj i właśnie pod tym odnośnikiem zapraszam w celu uzyskania szczegółów 😉

Ebookpoint

W Ebookpoint w prezencie możemy kupić ebooki i audiobooki. Każdy prezent zostanie wysłany w osobnym mailu do obdarowanego.
Możliwość zakupu na prezent widzimy w karcie książki.

Przy zakupie na prezent podajemy mail osoby, która ma zostać wybranym tytułem obdarowana, określamy datę wysyłki i personalizujemy kartkę. Możemy wpisać dedykację oraz podpisać kartkę.

Mamy również możliwość zakupu bonu podarunkowego w czterech wariantach:


Publio.pl

Podobnie wygląda to w przypadku Publio.pl. Na stronie książki widzimy możliwość zakupu ebooka w prezencie.

Prezent możemy kupić będąc zalogowanym. Po wybraniu tej opcji, naszym oczom pokaże się formularz, w którym definiujemy osobę obdarowaną.

Możemy również wpisać dedykację oraz wybrać datę, kiedy prezent ma pojawić się na koncie obdarowanego.


Virtualo

Bardzo łatwo, bo również w podobny sposób znajdziemy możliwość zakupu ebooka w prezencie na stronie Virtualo. Wybrany tytuł możemy sprezentować za pośrednictwem karty z książką:

Po zakupie, otrzymamy mailem kartę podarunkową wraz z unikalnym kod, za pośrednictwem którego obdarowany będzie mógł pobrać swój prezent.

Oprócz tradycyjnego sposobu zakupu książki w prezencie, możemy również kupić voucher.




„Czytam legalnie, a Ty?” – akcja Virtualo promująca legalne czytanie

Anna MellerPod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?” ruszyła kampania edukacyjna zachęcająca do legalnego czytania ebooków oraz podejmująca temat walki ze zjawiskiem e-piractwa w Polsce.

Katarzyna BondaZnani autorzy i dziennikarze m.in. Anna Dziewit – Meller, Katarzyna Bonda czy Mariusz Szczygieł będą promować ideę akcji i zachęcać do ogólnej dyskusji na tematy związane z e-piractwem. Kampania realizowana pod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?” przygotowana przez Virtualo i partnerów będzie prowadzona przede wszystkim w mediach społecznościowych oraz blogosferze. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na problem pobierania ebooków z nielegalnych źródeł oraz edukację Internautów.

Stefan DardaW ramach akcji została udostępniona specjalna strona, pod adresem: http://virtualo.pl/legalne_ebooki, na której znajdą się najważniejsze informacje dotyczące legalnego użytkowania ebooków, zobrazowane nowoczesnymi materiałami infograficznymi oraz filmem z przeprowadzonej 14 marca br. debaty online „Piractwo ebooków w Polsce”.

Marta KisielCo tydzień w mediach społecznościowych będzie udostępniane użytkownikom jedno tematyczne wyzwanie, mające zachęcić do prezentowania swoich zdjęć przedstawiających jak czytamy legalnie w różnych sytuacjach, opisane odpowiednimi hashtagami. Na tej podstawie powstanie lista tagów i zdjęć promujących legalne czytanie. Co tydzień autor najlepszego zdjęcia otrzyma czytnik PocketBook Touch Lux.

Remigiusz MrózDo udziału w akcji „Czytam legalnie, a Ty?” zostało również zaproszone środowisko blogosfery. Zaangażowani blogerzy, którzy podejmą wyzwanie i przygotują własny filmik lub wpis zachęcający do walki z piractwem, nominują również kolejne osoby do wykonania tego samego zadania. W ten sposób będą zachęcali Internautów do dyskusji na temat legalnego czytania ebooków.

Katarzyna PuzyńskaAkcję promującą legalne czytanie otworzyła debata online zorganizowana 14 marca br. zatytułowana „Piractwo ebooków w Polsce. Czy da się skutecznie walczyć z rosnącą plagą?”, w której uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk – autorzy, wydawcy i dystrybutorzy. Podczas debaty zostały poruszone zagadnienia walki ze zjawiskiem e-piractwa, pomysłów na rozwiązanie problemu oraz już podejmowanych działań, a także zagadnienie czy w Polsce mamy przyzwolenie społeczne na piractwo. Debatę poprowadziła dziennikarka i pisarka Anna Dziewit-Meller, której gośćmi byli: Kinga Jakubowska, kulturoznawca i prezes Fundacji Legalna Kultura, Jarosław Lipszyc, z porozumienia Fundament, Wojciech Orliński, aktywny dziennikarz, pisarz i publicysta oraz Robert Rybski, prezes firmy Virtualo – dystrybutora ebooków.

Mariusz SzczygiełZ badań przeprowadzonych przez Virtualo i Instytut Nauk Ekonomicznych Grape UW wynika, że nawet 50% e-czytelników może pozyskiwać ebooki z nielegalnych źródeł. Dlatego Virtualo wraz z partnerami zdecydowało się poprowadzić kampanię edukacyjną, która uświadomi eczytelnikom co można zrobić z zakupionym ebookiem, aby nie łamać prawa. Piractwa ebooków nie da się wyeliminować, ale można próbować zmniejszyć jego skalę poprzez systemowe działania, polegające z jednej strony na edukacji, a z drugiej strony na egzekwowaniu prawa. Obecnie edukacja na temat poszanowania praw autorskich w zasadzie nie istnieje, stąd pomysł Virtualo i partnerów, aby pod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?” poprowadzić ogólnopolską kampanię edukacyjną i zachęcić wszystkich do podjęcia tematu piractwa ebooków.

Magdalena Witkiewicz
Katarzyna Miszczuk

Źródło: Komunikat prasowy Virtualo