Barnes & Noble wraca z nowym modelem – Nook Glowlight 3 z regulowaną temperaturą barw

Barnes & Noble żyją i mają się dobrze – właśnie wypuścili kolejny model – Nook Glowlight 3 z trybem nocnym. Glowlight 3 nie jest jednak wodoodporny, ani nie ma aluminiowych pleców, jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego modelu Nooka.Nook Glowlight 3 - tryb nocny

Posiada natomiast sześciocalowy ekran w technologii E Ink (300ppi) z oświetleniem, które oferuje regulowaną temperaturę barw. Kolor oświetlenia można zmieniać od zimnego niebieskiego koloru, po ciepły pomarańczowy – wszystko za sprawą siedmiu niebieskich diodek oraz sześciu pomarańczowych, które możemy dostrzec pod górną częścią ekranu.

Gumowa obudowa z dużymi ramkami przypomina jednak Nook Touch, a nie swojego starszego brata. Zapewniają one wygodne trzymanie czytnika, co dodatkowo sprawdza się przy korzystaniu z fizycznych klawiszy, służących do zmiany stron.Nook Glowlight 3 - prezentacja
Nowy Nook działa na Androidzie 4.4.2, tak jak i kilkuletni już model Glowlight Plus. Pamięci RAM znajdziemy aż 8GB. Wewnętrzna pamięć zapewnia 6GB miejsca na nasze książki i nie ma możliwości rozszerzenia jej przy pomocy karty SD. Czytnik jest uboższy również o łączność Bluetooth i jacka pod słuchawki. Zapewnia jednak łączność WiFi, dzięki której użytkownicy będą mogli połączyć się z usługami Nook Bookstore oraz Nook Readouts.

Czytnik w chwili obecnej kosztuje 119,99$, co na polskie złotówki daje jakieś 430zł.

Blog The eBook Reader dopadł już model w swoje ręce i podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami, co możecie obejrzeć poniżej (film nie jest w języku polskim):

Aplikacja Nook uzupełniona o kilka przydatnych funkcji, w tym wyszukiwanie głosowe

Barnes & Noble nieczęsto aktualizuje swoje aplikacje. Niemniej jednak kiedy już to robią – robią to raz, a porządnie 🙂 Przykładem jest kwietniowa aktualizacja, która zapewnia użytkownikowi wiele nowych, przydatnych rozwiązań.

Dokładny opis zmian:

– Dziel się cytatami! Stwórz indywidualne karty ze swoimi ulubionymi cytatami, wybierz tło i udostępniaj je za pośrednictwem mediów społecznościowych, wiadomości e-mail lub wiadomości tekstowych.
– Dodano funkcję wyszukiwania głosowego. Naciśnij ikonę mikrofonu na pasku wyszukiwania i powiedz NOOK’owi co chcesz przeczytać.
– Udoskonalono stronę szczegółów o produkcie w księgarni, która pomoże znaleźć Ci kolejną książkę.
– Zaznaczanie grupowe: przenieś naraz wiele elementów z Biblioteki na kartę SD
– Ulepszenia Moich Półek
– Poprawione wsparcie dla Androida 7.0 Nougat
– Poprawki błędów

Dzielenie się cytatami wygląda bardzo porządnie, gustownie i na pewno znajdzie wielu zwolenników. Przykład zobaczymy w artykule dostarczonym przez Android Police:
Dzielenie cytatami - aplikacja Nook
W dodatku funkcja jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy zaznaczyć tekst i wybrać funkcję udostępniania. Zostaniemy przeniesieni do ekranu, na którym możemy wybrać tło i dostosować tekst. Po dokonaniu tych czynności, możemy w dowolny sposób podzielić się nim z innymi.

Poza możliwością udostępniania, najprzydatniejszą funkcją jest bez wątpienia wyszukiwanie głosowe. Wystarczy, że powiemy do mikrofonu jakiej frazy w tekście aplikacja ma szukać, a zostaniemy przeniesieni do miejsca docelowego.

Zaskoczył mnie jednak fakt, że dopiero teraz pojawiła się funkcja zaznaczania grupowego, umożliwiającego przenoszenie naraz wielu plików. Ale jak to mówią – lepiej późno, niż wcale 🙂

Aplikacja w nowej wersji powinna być już dostępna w Sklepie Google.

Pobierz aplikację:
Pobierz z Google Play