Niebawem kupimy ebooki również w Sklepie Windows

Jak ujawnia raport MSPoweruser, firma Microsoft pracuje nad księgarnią internetową i zamierza prowadzić dystrybucję ebooków. Dla użytkowników Windows 10 planuje wprowadzić możliwość zakupu książek elektronicznych w platformie Sklepu Windows.Sklep Windows - księgarnia internetowaMSPoweruser udostępnił zrzuty ekranu księgarni, która dostępna jest już w nowej wersji developerskiej Windows 10 Mobile, ale funkcja będzie również dostępna dla użytkowników komputerów i tabletów działających na systemie Windows 10. Nowa księgarnia zostanie zintegrowana z platformą Sklepu Windows jako dedykowana książkom sekcja. Użytkownicy będą mogli tam wyszukać i dokonać zakupu ebooków z kanonu różnych autorów i wydawnictw, które będą dostępne w ofercie. Procedura zakupu książki w Sklepie Windows będzie wyglądała podobnie i będzie równie intuicyjna, jak w przypadku zakupu pozostałych produktów w Sklepie (np. aplikacji, muzyki czy gier).Sklep Windows - księgarnia internetowa - interfejsZakupione ebooki będzie można przeczytać nie tylko na swoich czytnikach, ale również w Microsoft Edge, który wraz z aktualizacją Windows 10 będzie pełnił funkcję również czytnika ebooków. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, bo to właśnie tam można będzie znaleźć wszystkie zakupione tytuły. Microsoft Edge otrzyma też kompleksowe wsparcie dla formatu EPUB. Microsoft planuje między innymi wprowadzić w nim typowo czytnikowe funkcje, jak na przykład dodawanie zakładek w czytanym tekście. Użytkownik będzie miał również możliwość dopasowania wielkości i rodzaju czcionki do własnych potrzeb.

Nowe funkcje wprowadzone zostaną wraz z aktualizacją oprogramowania Windows 10 Creators Update, która planowana jest na kwiecień bieżącego roku.

Sklep Windows - ebooki Sklep Windows - ebooki 2 Sklep Windows - ebooki 3

Źródło: MSPoweruser

Samoprzylepne karteczki Microsoftu będą wykorzystywały e-papier i nie będą wymagały ładowania

eink-microsoft
Microsoft opracował nowoczesny model samoprzylepnych karteczek, które będą korzystały z technologii e-papieru.

Pomimo swoich małych rozmiarów, karteczka pozwoli na czytelny przekaz informacji zawartych na ekranie. W dodatku karteczki zostały zaopatrzone w ogniwa słoneczne, dzięki którym do działania nie będą potrzebowały innego źródła energii, poza źródłem światła w otoczeniu.

Z tyłu umieszczono również lepką podkładkę, dzięki której będzie można skorzystać z takiej karteczki wielokrotnie, przyklejając ją na przykład do biurka czy obudowy monitora. Zastosowano również moduł Bluetooth Low Energy, który zapewni komunikację z komputerem, tabletem lub smartfonem w celu zarządzania informacjami zawartymi na urządzeniu.

Karteczka może posłużyć nam jako ekran z planem zadań, informacjami o pogodzie, czy przypomnieniami. Jak możemy jednak zauważyć na zdjęciach, wyświetlacz nie pozwoli nam na czytanie książek.

Urządzenie nie trafiło jeszcze do masowej produkcji i nie wiadomo czy w ogóle trafi… Wiadomo jednak, że aktualnie prowadzone są badania, czy produkcja będzie opłacalna z punktu ekonomicznego i jakie wynikać będą z ich produkcji korzyści dla środowiska.

Źródło: Microsoft

Kilkaset darmowych ebooków od Microsoftu

Darmowe ebooki od Microsoftu - Eric LigmanDoczekaliśmy się kolejnej serii darmowych ebooków od Microsoftu, która co roku pojawia się w nowej wersji. O zeszłorocznej akcji możecie przeczytać tutaj.

Jak co roku, Eric Ligman przygotował dla nas darmowe ebooki, których tematyka obejmuje w większości poradniki dotyczące produktów Microsoft (ale nie tylko). Książki ściągniemy przede wszystkim w formatach PDF, natomiast znajdziemy tam również trochę publikacji również w EPUB i MOBI.
Wśród z nich znajdziemy zbiór poradników poświęconych Windows 10, Office 365, Office 2016, Power BI, Azure, Windows 8.1, Office 2013, SharePoint 2016, SharePoint 2013, Dynamics CRM, PowerShell, Exchange Server, System Center, Cloud, SQL Server, jak i wielu innych.

Autor podaje również link zbiorczy, z którego ściągniemy wszystkie ebooki naraz. Uważam jednak, że nie ma takiej konieczności. Kolekcja jest stała, dlatego możemy być pewni, że wracając tam za jakiś czas, wszystko nadal znajdziemy na swoim miejscu.Darmowe ebooki od Microsoftu - Eric Ligman

Setki darmowych ebooków od Microsoft

msebook
Eric Ligman z firmy Microsoft rozdaje darmowe ebooki. W kolekcji znajdziecie setki pożytecznych tytułów. Kolekcja obejmuje nie tylko poradniki dot. produktów Microsoftu, ale również tytuły o tematyce zarządzania, biznesu, technologii i IT.

Wszystkie ebooki są dostępne wyłącznie w języku angielskim, w formacie nie tylko PDF, ale również MOBI i EPUB.

Eric Ligman nie jest mało znaną osobą w branży. Pisze swoje poradniki od lat, gdzie w dniu dzisiejszym można naliczyć się ich ok. pięciuset. Cieszy się uznaniem nie tylko wśród biznesmenów, ale i zwykłych użytkowników.

Ciągle aktualizowana kolekcja darmowych ebooków ostatnio poszerzyła się o pozycje dotyczące nowego systemu Windows 10.

Bazę ebooków do ściągniecia znajdziecie tutaj.