PocketBook InkPad Color już dostępny w sprzedaży!

Niedawno pisałem o zapowiedzi modelu PocketBook InkPad Color – pierwszego na naszym rynku czytnika z kolorowym ekranem o przekątnej 7,8″.

Czytnik trafił już do regularnej sprzedaży w sklepie oficjalnego dystrybutora, tj. Czytio.pl w sugerowanej cenie 1399zł. Dodatkowo, mamy możliwość zakupu jednego z trzech oryginalnych etui przeznaczonych dla modelu InkPad Color. Są to oczywiście akcesoria pasujące do podstawowego wariantu InkPad 3.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup czytnika z dedykowanym etui, warto przejrzeć ofertę zestawów promocyjnych, które Czytio.pl udostępnia w swojej ofercie:

Więcej na temat nowego modelu możecie przeczytać w niniejszej informacji prasowej.

Specyfikacja PocketBook InkPad Color

KomponentCharakterystyka
Rodzaj ekranuE Ink new Kaleido™
Rozdzielczość ekranu1404 x 1828 (w odcieniach szarości)   468 x 624 (dla kolorów)
Rozmiar ekranu7,8”
DPI300 (w odcieniach szarości) 100 (dla kolorów)
Głębia koloru    16 (w odcieniach szarości) 4096 (w kolorze)
WyświetlaczPojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie
ProcesorDual Core (2×1 GHz)
RAM1 GB
Wbudowana pamięć*16 GB 
Akumulator**litowo-jonowy polimerowy, 2900 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor+
Czujnik zamknięcia okładki+
Wi-Fi+
Bluetooth+
USBUSB-C
Gniazdo SD/MMCmicroSD do 32GB
System operacyjnyLinux 3.10.65
Wymiary195 x 136,5 × 8 mm
Waga225g
KoloryKsiężycowy srebrny
W zestawieCzytnik, kabel USB-C, audio-adapter USB-C, instrukcja, gwarancja,
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
Obsługiwane formaty obrazówJPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwiękówMP3, OGG (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobookówM4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech)Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook.pl)
SłownikiABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacjeodtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio i muzyki, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetoweReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Cloud

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Bigme B1 Pro – notatnik E Ink z kolorowym wyświetlaczem w rozmiarze 10,3″!

Kiedy pisałem na temat Bigme S3, który obok PocketBook InkPad Color, jest kolejnym 7,8″ czytnikiem z kolorowym wyświetlaczem, trafiłem również na informacje o modelu Bigme B1 Pro. Jest to kolejne urządzenie E Ink oferujące kolorowy wyświetlacz, jednak w rozmiarze 10,3″!

Bigme B1 Pro również korzysta z technologii E Ink Kaleido, która zastosowana była w modelu Bigme S3, jednak tutaj wyświetlacz jest jeszcze większy. Obecność kolorowego 10,3″ ekranu (1872×1404, 212ppi) w tej technologii może nam dać pewną nadzieję, że może w bliskiej przyszłości doczekamy się modelu PocketBook InkPad X Color.

Obecnie cena tego modelu sięga blisko 3000zł, więc tak naprawdę niewiele więcej od ostatnio wypuszczonego modelu Onyx Boox Note 3.

Prezentacja Bigme B1 Pro

Co ciekawe, Bigme B1 Pro niewiele różni się od Bigme S3. Poza różnicą w wielkości ekranu, B1 Pro też funkcjonuje na czterordzeniowym procesorze 1,8GHz, przy wsparciu 2GB pamięci RAM, a pamięć wewnętrzna sięga 32GB, bez możliwości jej rozszerzenia przy użyciu karty pamięci. Z ciekawostek, modele Bigme posiadają wbudowane mikrofony i umożliwiają zamianę mowy na tekst!

Oba modele stoją na Android 8.1 Oreo, umożliwiając instalację dodatkowych aplikacji w wyższych, bardziej aktualnych wersjach, w przeciwieństwie do wcześniej stosowanych archaicznych wersji Androida (tj. Android 4.4).

W przypadku Bigme B1 Pro też zastosowano czterordzeniowy procesor, który przy takich możliwościach urządzenia może okazać się wystarczające, jednak do dziś jestem pod wrażeniem funkcjonowania ośmiordzeniowych Likebooków.

Dość nietypowa i odważna prezentacja kolorów na czytniku Bigme B1 Pro

Oczywiście model B1 Pro jest określany jako e-notatnik i nic dziwnego. Możliwości wykorzystania czytników z wyświetlaczem 10,3″+ są nieco szersze, niż wykorzystywanie do zwyczajnego czytania. Podobnie jak w przypadku modelu S3, model B1 Pro również sprzedawany jest z dedykowanym stylusem, umożliwiającym robienie notatek i rysowanie na czytniku.

Nie znalazłem jednak informacji dot. elastyczności kolorowego wyświetlacza w takim rozmiarze. Dlatego być może rzeczywiście możemy mówić o tym, że za jakiś czas pojawi się PocketBook InkPad X Color. Jednak w podstawowym InkPad X zastosowano elastyczną technologię E Ink Mobius, co przy takich rozmiarach ma sens.

Ale kto wie – jeśli wątek kolorowych ekranów w czytnikach będzie się nadal rozwijać w satysfakcjonującym tempie, być może doczekamy się też sporych rozmiarów czytników nie tylko z kolorowym, ale i elastycznym ekranem…

…mając nadzieję, że ich cena nas nie przygniecie.

Bigme S3 – kolejny 7,8″ czytnik z kolorowym wyświetlaczem

Jeszcze kilka dni temu wrzucałem zapowiedź 7,8″ czytnika z kolorowym wyświetlaczem – PocketBook InkPad Color, który trafi na nasz rynek. Niemniej jednak rynek azjatycki nie zostaje w tyle, o czym świadczy premiera Bigme S3, który postanowił wykorzystać tę samą technologię.

Podobnie jak w nadchodzącym PocketBook InkPad Color, model Bigme S3 również wykorzystuje nową technologię E Ink Kaleido drugiej generacji, w podświetlanym ekranie o tej samej rozdzielczości:

  • 1872 x 1404 [300 ppi] dla monochromatycznego obrazu
  • 624 x 468 [100ppi] dla kolorowych treści

Bigme S3 funkcjonuje na czterordzeniowym procesorze 1,8GHz, przy wsparciu 2GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna sięga 32GB, jednak nie znalazłem informacji o możliwości rozszerzenia jej przy pomocy karty pamięci.

Co ważne, urządzenie bazuje na systemie operacyjnym Android, gdzie zastosowano wersję Android 8.1 Oreo (którego dostał ostatnio inkBOOK Calypso Plus). Czytniki korzystające z tej wersji oprogramowania, umożliwiają instalację dodatkowych aplikacji w wyższych, bardziej aktualnych wersjach. Jest to dość istotne, z racji tego, że korzystanie z dodatkowych aplikacji na czytnikach jeszcze niedawno było dość uciążliwe, przez wzgląd na stosowanie archaicznych wersji Androida (tj. Android 4.4).

Czytnik sprzedawany jest razem ze stylusem, którego można używać do robienia notatek i rysowania. Oznacza to, że czytnik docelowo ma być wykorzystywany nie tylko do czytania, dlatego martwi mnie zastosowanie nieco słabszego procesora. Dla przykładu, obecność ośmiordzeniowego procesora w czytnikach Likebook, daje tym urządzeniom sporego kopa i jest to widoczne w przypadku “nadużywania” ich możliwości.

Film prezentujący model Bigme S3.

Ale czy jest się czym zachwycać?

Z racji tego, że póki co Bigme S3 skupia się na rynku azjatyckim, a jego cena sięga jakichś 2000zł, potraktowałbym jego obecność jako wartą uwagi ciekawostkę.

Dlaczego?

Bo powstawanie kolejnych modeli z kolorowym wyświetlaczem oznacza, że technologia E Ink Kaleido zaczyna być coraz częściej wykorzystywana i producenci czytników zauważają jej potencjał.

Na razie na naszym rynku przoduje PocketBook Color, a już niedługo towarzyszyć mu będzie jego większy brat – InkPad Color. Na rynku azjatyckim dostrzegamy między innymi wspomniany Bigme S3 oraz (o czym jeszcze nie napisałem) już dostępny w sprzedaży model Bigme B1 Pro, który również jest czytnikiem z kolorowym ekranem o rozdzielczości – uwaga – 10,3″!

Zaryzykuję więc pytanie, czy za jakiś czas możemy spodziewać się PocketBook InkPad X Color?

PocketBook InkPad Color – kolejny etap kolorowych e-treści

Niebawem w ofercie firmy PocketBook pojawi się kolejne przełomowe urządzenie. Jest to pierwszy dostępny w sprzedaży czytnik z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 7,8 cala.

PocketBook InkPad Color z ulepszonym, niemal 8-calowym wyświetlaczem E Ink new Kaleido™ jest pierwszym na świecie tego typu rozwiązaniem, które pozwala dużo bardziej komfortowo korzystać z barwnych treści. Urządzenie odtwarza także pliki dźwiękowe.


Aktualizacja: 22.02.2020:
PocketBook InkPad Color jest już dostępny w sprzedaży!


Informacja prasowa: PRcontext

Nowy E Ink Kaleido™ – w drodze do perfekcji

Wyświetlacz, którym dysponuje PocketBook InkPad Color jest ulepszoną wersją pierwszej generacji E Ink Kaleido™. Ekran o przekątnej 7,8 cala i rozdzielczości HD (1404×1872 pikseli oraz 300 DPI) wyświetla 4096 kolorów o zmodyfikowanej skali odcieni. Usprawnione filtry poprawiły jasność i nasycenie kolorów, a tło stron zostało wybielone. Dzięki temu komfort czytania wyraźnie się poprawił.

W czytniku, podobnie jak we wcześniejszym modelu z kolorowym wyświetlaczem, istnieje możliwość korzystania z podświetlenia. Technologia E Ink new Kaleido™ oparta jest na połączeniu monochromatycznego wyświetlacza i filtrów kolorystycznych co sprawia, że odcienie kolorów są przygaszone w porównaniu z obrazami na smartfonach czy tabletach. Włączenie podświetlenia i ustawienie go nawet na najniższym poziomie poprawia parametry optyczne wyświetlacza.

Bogaty wybór możliwości

Biblioteka plików obsługiwanych przez ten rewolucyjny czytnik obejmuje 29 formatów. Są wśród nich pliki dźwiękowe (M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, oraz MP3.ZIP), graficzne i przede wszystkim tekstowe.

PocketBook InkPad Color jest odpowiedzią na potrzebę czytania kolorowych książek czy komiksów w większym formacie. Jest to pierwszy czytnik z wyświetlaczem o przekątnej 7,8 cala dostępny w produkcji masowej i obsługujący tak wiele formatów plików – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Debiutujący model ma wbudowane łącze Bluetooth, gniazdo USB-C, dysponuje 16 GB pamięci wewnętrznej, a niebawem udostępnione zostanie oprogramowanie z aplikacjami Legimi i Empik Go. Testy są bardzo zaawansowane i wprowadzane są ostatnie poprawki. Czytnik powinien być dostępny w sprzedaży za mniej więcej tydzień.

Stylowa lekkość e-czytania PocketBook InkPad Color, pomimo dużego ekranu, waży zaledwie 225 g i jest dokładniej takiej wielkości, jak modele z linii InkPad 3. Jego obudowa ma księżycowo-srebrny kolor. Sugerowana cena urządzenia to 1399 zł.

Specyfikacja PocketBook InkPad Color

KomponentCharakterystyka
Rodzaj ekranuE Ink new Kaleido™
Rozdzielczość ekranu1404 x 1828 (w odcieniach szarości)   468 x 624 (dla kolorów)
Rozmiar ekranu7,8”
DPI300 (w odcieniach szarości) 100 (dla kolorów)
Głębia koloru    16 (w odcieniach szarości) 4096 (w kolorze)
WyświetlaczPojemnościowy, wielodotykowy
Przednie podświetlenie
ProcesorDual Core (2×1 GHz)
RAM1 GB
Wbudowana pamięć*16 GB 
Akumulator**litowo-jonowy polimerowy, 2900 mAh, do miesiąca użytkowania
G-sensor+
Czujnik zamknięcia okładki+
Wi-Fi+
Bluetooth+
USBUSB-C
Gniazdo SD/MMCmicroSD do 32GB
System operacyjnyLinux 3.10.65
Wymiary195 x 136,5 × 8 mm
Waga225g
KoloryKsiężycowy srebrny
W zestawieCzytnik, kabel USB-C, audio-adapter USB-C, instrukcja, gwarancja,
Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
Obsługiwane formaty obrazówJPEG, BMP, PNG, TIFF
Obsługiwane formaty dźwiękówMP3, OGG (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Obsługiwane formaty audiobookówM4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP (poprzez adapter dostępny w zestawie lub Bluetooth)
Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech)Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook.pl)
SłownikiABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki,  Webster’s Dictionary 1913
Aplikacjeodtwarzacz audiobooków, odtwarzacz audio i muzyki, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć
Usługi internetoweReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Cloud

* pojemność pamięci wewnętrznej może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Empik Go i Legimi trafiają na PocketBook Color

Najbardziej przełomowy z czytników w ofercie firmy PocketBook zyskał właśnie aktualizację oprogramowania, w której znajdują się dwie najbardziej wyczekiwane przez użytkowników aplikacje. Niemal 100 000 e-booków będzie teraz dostępne w ramach abonamentów Empik Go i Legimi.

Informacja prasowa: PRcontext


Sprawdź aktualne oferty PocketBook Color


Do wyboru i koloru!

Nieograniczony dostęp do tysięcy elektronicznych książek dostępnych na platformach Empik Go i Legimi cieszy się ogromną popularnością wśród polskich e-czytelników. Umożliwiając swoim klientom korzystanie z takich zasobów, PocketBook oferuje użytkownikom czytnika z kolorowym wyświetlaczem oprogramowanie z obiema aplikacjami.

Liczyliśmy się z tym, że PocketBook Color ze względu na swoją specyfikę wywoła spore zainteresowanie na rynku ­– mówi Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce, krajach skandynawskich oraz w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Teraz osoby korzystające z tego modelu zyskują aktualizację zawierającą dwie aplikacje jednocześnie: Empik Go i Legimi.

Dodatkowe możliwości

Oprogramowanie w wersji 6.1.952 będzie można pobrać ze strony producenta lub przez łącze Wi-Fi. Oprócz dostępu do aplikacji znalazły się w nim także drobne, ale użyteczne nowości. Od teraz będzie można dobierać poziom natężenia kontrastu, jasności i korekcji gamma w plikach PDF, DjVu, epub, fb2, a także CBR i CBZ (komiksowych). Dodana została także opcja podglądu ilustracji w osobnym okienku i możliwość zmieniania jej rozmiaru.

Osobom korzystającym z przeglądarki przyda się funkcja ustawienia strony startowej.

Aktualizacja dla PocketBook Touch Lux 5

Na początku miesiąca pojawiła się także aktualizacja na model PocketBook Touch Lux 5. W pakiecie oznaczonym indeksem 6.1.901 poza dostępną wcześniej aplikacją Legimi, znajduje się teraz Empik Go, a także regulacja kontrastu i jasności  w ilustracjach e-booków w formacie epub i fb2. W tym czytniku także jest już możliwość ustawienia strony startowej w przeglądarce.

Niebawem aplikacja Empik Go powinna się pojawić również w modelu InkPad 3. Plany obejmują także PocketBook Touch Lux 4, InkPad 3 Pro i InkPad X. Terminy dostępności oprogramowania zależą od postępu prac i nie są jeszcze znane.

Premiera PocketBook Color – sześciocalowiec z kolorowym ekranem!

PocketBook Color – od teraz e-czytanie nabiera barw! Przełomowy, pierwszy na polskim rynku czytnik PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem jest od dziś dostępny w sprzedaży! Jego cena to 899 zł, a debiutowi towarzyszy niecodzienna promocja na e-booki.

Informacja prasowa: PRcontext

Wielobarwny E Ink

Nowy ekran E Ink Kaleido™ wyświetla 4096 kolorów, zachowując przy tym wszelkie właściwości technologii e-papieru. W trybie czarno-białym wyświetlacz ma rozdzielczość HD i 300 dpi, dzięki czemu tekst na elektronicznych kartkach jest wyraźny i ostry. Przy włączonym podświetleniu obraz wyświetlany na najnowszym czytniku będzie optymalny i przyjemny dla oka. Dodatkowo można poprawić jego parametry poprzez dobór poziomu Kontrastu, Jasności, Nasycenia i Korekcji gamma odpowiedniego dla każdej z książek.

Dostępny już w sprzedaży PocketBook Color to rozwiązanie niemal kompletne  – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. Ten model wyposażony jest w Bluetooth, przednie podświetlenie, funkcję Text-to-Speech i obsługuje 29 formatów plików: tekstowych, dźwiękowych oraz graficznych.

Lekki, wydajny i wielozadaniowy

Kompaktowy, ważący 160 gramów czytnik sprawdzi się w wielu sytuacjach. Miłośnicy audiobooków przetestują na nim pliki w 6 najpopularniejszych formatach, zwolenników nocnych lektur z pewnością ucieszy przednie podświetlenie, a każdego zapalonego e-czytelnika usatysfakcjonuje wydajny procesor dual-core i bateria o pojemności 1900 mAh. 16 GB pamięci wewnętrznej można powiększyć poprzez kartę micro-SD, na której zapisuje się do 32 GB danych.

Kolor nie z tej ziemi

PocketBook Color wyróżnia się spośród innych czytników tej marki niecodzienną, księżycowo-srebrną obudową. Odcień ten podkreśla wyjątkowość urządzenia i nadaje mu niepowtarzalnego charakteru.

Wyjątkowy czytnik i specjalna promocja

Debiutowi tego unikalnego modelu towarzyszy promocja na wybrane e-booki z księgarni Ebookpoint, Wydawnictwa Marginesy i Woblink. Do każdego czytnika kupionego na stronie www.czytio.pl dołączone są unikalne, jednorazowe kody uprawniające do pobrania bezpłatnych książek:

  • Ebookpoint.pl dla pierwszych 100 osób udostępnił 20 tytułów z oferty Grupy Helion. Wśród nich są przewodniki turystyczne, książki poświęcone dietetyce i kulinariom oraz pozycje związane z samorozwojem. Kody otrzymane od sprzedawcy aktywuje się na o, tutaj – wystarczy podać kod i adres e-mail, a następnie zatwierdzić dane. Pojawi się wówczas lista tytułów, z których można wybrać jedną pozycję.
  • Spośród 6 fascynujących pozycji z oferty Wydawnictwa Marginesy, pierwsze 100 osób, które kupi nowy czytnik będzie mogło bezpłatnie wybrać jednego e-booka. Promocyjne tytuły dostępne są na niniejszej stronie.Trzeba zalogować się na konto, wybrać jedną książkę, dodać ją do koszyka, a kod wpisać w wyznaczonym polu.
  • Propozycja księgarni Woblink to książki dla młodzieży oraz poradniki udostępnione na tej stronie. Po zalogowaniu się na konto wybiera się jeden z promocyjnych e-booków i w polu widocznym pod ceną należy wpisać kod. Następnie książkę trzeba dodać do koszyka.

PocketBook Color – czytnik z kolorowym ekranem trafi na polski rynek

PocketBook z dumą informuje o dobiegających końca pracach nad innowacyjnym urządzeniem z sześciocalowym, kolorowym wyświetlaczem E Ink Kaleido™. Tym samym czytnik PocketBook Color będzie jednym z pierwszych dostępnych na rynku modeli z technologią e- papieru E Ink Print Color.

Informacja prasowa: PRContext

Dzięki najnowocześniejszej technologii wyświetlacza, PocketBook Color nada nowej jakości e-czytaniu, oferując dodatkowe możliwości kontaktu z literaturą. Technologia, w jakiej został wykonany ekran pozwala na wyświetlenie 4096 kolorów o łagodniejszym odcieniu niż w przypadku ekranów LCD czy OLED. Podobnie jednak jak poprzednie wersje, kolorowy wyświetlacz jest bezpieczny dla wzroku, a standardowy biało-czarny tekst pozostanie wyraźny i czytelny dzięki rozdzielczości 300 dpi.


> Kup PocketBook Color


Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc zapowiedzieć nasz najnowszy produkt – PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. – Warto przypomnieć, iż w 2012 roku mieliśmy w swojej ofercie pierwszy czytnik wyposażony zarówno w kolorowym wyświetlaczem wykonanym w technologii E Ink Triton™ oraz z przednim podświetleniem. Dziś postępy w pracach nad e-papierem są dużo bardziej zaawansowane i mamy nadzieję, że nasze rozwiązanie zyska uznanie użytkowników.

Dziecięcy świat pełen kolorytu

E-booki nigdy dotąd nie były tak atrakcyjne dla młodych czytelników. Zamiast nudnych monochromatycznych stron, PocketBook Color prezentuje na swoim kolorowym wyświetlaczu ilustracje, które wywołają wiele emocji i pomogą ćwiczyć spostrzegawczość. Dzieci, młodzież, a także dorośli z pewnością docenią nowy aspekt e-czytelnictwa.

Dodatkowe korzyści z treści edukacyjnych

Podręczniki, poradniki, albumy, książki medyczne czy literatura biznesowa teraz w jeszcze bardziej dokładny sposób będą mogły przenosić istotne treści. Prezentowane w kolorach zdjęcia, grafy, wykresy, diagramy, mapy czy ilustracje zgodnie z zamysłem autorów odwzorują teraz zawarte w nich informacje. Ponadto ze względu na długi czas pracy urządzenia na baterii, PocketBook Color będzie doskonałym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz osób, które dążą do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich kompetencji zawodowych.

Superbohaterowie w modnych kolorach

Czytnik ucieszy swoimi barwami abonentów elektronicznych czasopism i miłośników komiksów. Bohaterowie i złoczyńcy obrazkowych historii wyświetlanych na ekranie nareszcie odzyskają prawdziwy koloryt. Również reportaże i zdjęcia prezentowane w kolorowych magazynach przekażą czytelnikom wszystkie odcienie rzeczywistości.

Oficjalny debiut czytnika planowany jest na początek tegorocznych wakacji, a szczegóły specyfikacji zostaną podane w późniejszym terminie.

Liquavista rozwiązana – nie będzie kolorowych wyświetlaczy w Kindle?

Liquavista - logoOstatnio w ebookowym światku było głośno w sprawie zamknięcia holenderskich oddziałów Liquavista przez Amazon. Co to oznacza? A to, że o kolorowych wyświetlaczach w Kindle możemy w najbliższym czasie zapomnieć.

Przypomnijmy, że Amazon kupił Liquavistę siedem lat temu od Samsunga. Snuto domysły, jakoby Samsung chciał się odciąć od firmy, przez wzgląd na niezupełnie nadającą się dla ich produktów technologię wyświetlaczy. Do smutnych wieści należy fakt, że odkąd Samsung przejął Liquavistę, światła dziennego nie ujrzało żadne urządzenie z ich technologią. Amazon wówczas pojawił się z pomysłem, że przygarnie Liquavistę pod swoje skrzydła, szukając dla nich roboty w czytnikach. Dlaczego?

(Źródło: Extreme Photonix, US; University of Cincinnati, US)

Liquavista chwaliła się technologią elektrozwilżania (ang. electrowetting), która podobnie jak E Ink, wymaga bardzo niskiego poziomu zasilania. Jej działanie opierało się na wprawianiu w ruch kolorowych drobinek oleju przy pomocy impulsów elektrycznych. Bez napięcia barwny olej tworzy ciągłą warstwę, a kolor jest widoczny dla użytkownika. Przy potraktowaniu impulsem, olej zostaje przesunięty, a piksel staje się przezroczysty. Wyświetlacz taki może wyświetlać dowolne treści, nie ograniczając się do tekstu i obrazu, ale również obejmując treści wideo. Brzmi jak świetny plan!

Skąd zatem ta nagła zmiana decyzji Amazonu? Prawdopodobnie, tak jak i miało to miejsce w przypadku Samsunga, okazało się, że nie było technicznej możliwości zastosowania jej również i w Kindle. Nie oznacza to jednak zupełnego wycofania się Amazonu z pomysłu czytnika z kolorowym ekranem. Domyślam się, że projekt po prostu trafi w ręce kogoś innego. A może potencjał leży w ACeP i właśnie na jego obecność liczy Amazon?

Czy zaopatrzyłbyś się w Kindle z kolorowym wyświetlaczem?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...