eczytelnik.com obchodzi 6. urodziny!

Nadal pamiętam moją wycieczkę w góry, w trakcie której czytałem jeden z tytułów należących do Uniwersum Metro 2033. Książka licząca sześćset stron, sprawiała mi nieco problemów, zarówno pod kątem wygody czytania w drodze, jak i trzymania jej w wypełnionym po brzegi plecaku. Wówczas zagłębiłem się w temat ebooków i to wtedy pojawił się pomysł na założenie eczytelnika. I nie wiedzieć kiedy, od tamtego momentu minęło już sześć lat!

Na początku byłem nieco sceptyczny, jednak nieporównywalna wygoda czytania sprawiła, że coraz częściej zacząłem sięgać po wersje elektroniczne. Moim pierwszym czytnikiem był Onyx BOOX C65S Classic, który wówczas uchodził – poza Kindle oczywiście – za jeden z bardziej klasycznych modeli na naszym rynku. Był to prezent od Żony, która chciała mnie zmotywować do prowadzenia tego serwisu, co jej się doskonale udało 😉 No i przede wszystkim zauważyłem, że zacząłem czytać znacznie więcej!

Dlatego celem serwisu eczytelnik.com jest propagowanie szeroko pojętego czytelnictwa. Nie deprymując papierowej formy, jednak stawiając większy nacisk na książki w cyfrowej postaci. Wszystko po to, aby ludzie zaczęli dostrzegać zalety nowoczesnej formy czytelnictwa i sami dali im szansę. I właśnie dlatego slogan Przyjemność z czytania #BezDźwigania towarzyszy eczytelnikowi od samego początku!

Świętowanie z urodzinowym torcikiem, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez moją Żonę! 😉

Jestem szczęśliwy wiedząc, że powstanie tego serwisu pomogło wielu czytelnikom, jak i użytkownikom czytników. A jeszcze bardziej szczęśliwy, że z miesiąca na miesiąc, ilość odwiedzin wzrasta, co oznacza, że czytelników ebooków przybywa! I czytamy więcej!

Dlatego korzystając z tej okazji, dzięki uprzejmości księgarni Woblink, mam dla Was mały podarunek, który pozwoli Wam czytać jeszcze więcej! 🙂

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli skorzystacie z poniższego, przygotowanego specjalnie dla Was kodu rabatowego, który zapewnia

40% zniżki na zakup dowolnego ebooka w księgarni Woblink!

A będzie mi jeszcze milej, jeśli do tych zakupów skorzystacie z odnośników zawartych w tym artykule, tym samym bez wysiłku wspierając serwis eczytelnik.com 😉

  • Kod aktywny jest do 19.06 23:59:59 [tj. do końca piątku]
  • Kod nie łączy się z innymi promocjami, które obecnie trwają w księgarni Woblink
  • Kod dotyczy wyłącznie ebooków

Wykorzystaj kod rabatowy: eczytelnik6


A jest w czym wybierać. Na stronie księgarni, znajdziecie obecne tematy na czasie:

Jak i możecie przeszukać obfitą ofertę, spośród głównych kategorii:

Dajcie koniecznie znać, co upolowaliście!


Dziękuję, że jesteście i motywujecie mnie do dalszego działania!

Bądźcie na bieżąco!


“Poradnik eczytelnika” – cykl filmów Virtualo

Ruszył nowy cykl filmów zatytułowanych “Poradnik eczytelnika, czyli wszystko co warto wiedzieć o ebookach i audiobookach”. Cykl tworzony jest dla Was i jest owocem współpracy księgarni Virtualo i serwisu eczytelnik.com!

W każdym z odcinków “Poradnika eczytelnika”, poruszane będą zagadnienia związane z tematyką elektronicznego czytelnictwa – zarówno te dotyczące książek w formie cyfrowej, jak i czytników.

Z radością informuję, że poradnik będzie prowadzony przeze mnie, a do oglądania zachęcam zarówno nowych, jak i zaprawionych w boju eCzytelników!

Odnośnik do playlisty zawierającej wszystkie filmy “Poradnika eczytelnika”, znajdziecie o, tutaj. Aby nie przegapić nowych odcinków, śledźcie na bieżąco kanał Virtualo na YouTube!

Spis odcinków:


#1 Poradnik eczytelnika | Co to jest ebook?


#2 Poradnik eczytelnika | Co to jest audiobook?


#3 Poradnik eczytelnika | Jaki format ebooka wybrać?


#4 Poradnik eczytelnika | Jak czytać ebooki?


#5 Poradnik eczytelnika | Jaki czytnik wybrać?


Wyniki Walentynkowego Konkursu – “Moja Ukochana”

Wyniki Walentynkowego Konkursu -

Walentynkowy Konkurs “Moja Ukochana” dobiegł już końca. W dniu dzisiejszym nadszedł czas najwyższy, aby ogłosić wyniki!

Nie tylko ilość, ale i jakość zgłoszeń była zaskakująca! W pracach widać Wasze pełne zaangażowanie oraz szczerość wyznań, co tylko potwierdziło nas w przekonaniu, że Wasza Miłość do opisywanych Książek jest jak najbardziej prawdziwa! Zdjęcia przedstawiające sposób, w jaki spędzacie z Nimi czas również oglądało się z płynącą z nich Radością! Nie da się ukryć, że wybór był ciężki, lecz wraz z PocketBook, wspólnymi siłami udało nam się wytypować Zwycięzców!

A Szczęśliwcami zostali:
I miejsce – Aneta Antosz
(PocketBook Touch HD Ruby Red + wybrany ebook z oferty wydawnictwa Znak lub wydawnictwa Otwarte spośród ebooków dostępnych na platformie Woblink.com)
II miejsce – Sylwia Waligóra
(rezygnacja z nagrody)
III miejsce – Iza Wyszomirska
(wybrany ebook z oferty wydawnictwa Znak lub wydawnictwa Otwarte spośród ebooków dostępnych na platformie Woblink.com)

Zgodnie z regulaminem konkursu, w przypadku gdy jeden ze zwycięzców rezygnuje z nagrody, przypada ona kolejnej osobie wybranej głosami jury.

Wyróżnienie – Ewa Warwas
(wybrany ebook z oferty wydawnictwa Znak lub wydawnictwa Otwarte spośród ebooków dostępnych na platformie Woblink.com)

Z całego serca gratulujemy zwycięskiej Trójce, jak i wszystkim Uczestnikom Konkursu!

Chciałbym również podziękować firmie PocketBook za ufundowanie nagrody głównej oraz platformie ebookowej Woblink.com, za dodatkową nagrodę w postaci wybranego, darmowego ebooka dla całego podium!

Pozostałe zgłoszenia dostępne do przeczytania są w komentarzach pod postem konkursowym:

1. miejsce – Aneta Antosz

Konkurs "Moja Ukochana" - 1. miejsce

„Czasami nie wiadomo, czego się szuka, dopóki człowiek tego nie znajdzie” – tym „czymś” dla mnie jest książka Jo Nesbø „Pierwszy śnieg”. Książka ta z wielką przyjemnością i zaskoczeniem rozbudziła we mnie dobrowolne, wewnętrzne poczucie „MUSZĘ” przeczytać kolejne części tej kryminalnej powieści, których łączy postać Harrego Holle. Cykl o zgorzkniałym norweskim policjancie, który ma nie tylko problemy z alkoholem ale także z relacjami społecznymi od pierwszej pochłoniętej strony wzbudziła we mnie ogromną fascynację….. no cóż… po prostu „ten typ tak ma”. A jak dodam do tego jeszcze fakt, że ON – TEN TYP pomimo wielu swoich osobowościowych uchybień trafia na ślad przestępstwa i zwijając kłębek wielu sprzecznych emocji i faktów na ostatnich stronach rozwiązuję niebanalną krwistą zagadkę z bałwanem w tle to moje osobiste zauroczenie staje się bardziej oczywiste.
Moje codzienne macierzyńskie życie, które wyznaczone jest stałymi godzinami posiłku, długim bujaniem przed spaniem i budowaniem drewnianej wieży dla mojego synka przeplatam wciągającym tekstem, który został w sprytny i genialny sposób spisany przez znakomitego autora. Liczy się każda strona, każde zdanie, wyraz czy znak interpunkcyjny…. Dlatego więc moje cudowne, ale i monotonne życie macierzyńskie równoważę kryminalną powieścią, morderstwem, zagadką, historią trzymającą w napięciu i …. zaskakującym finałem. A potem pojawia się ta myśl… Jak mogłam nie zauważyć tego kto zabił, kto jest odpowiedzialny za to, że w każdej wolnej chwili, w każdym miejscu i o każdej porze muszę i chcę przeczytać kolejne strony. Uwielbiam swoje życie, a kryminały Jo Nesbø … po prostu są już jego częścią. To tak jakbym bawiła się w kotka i myszkę nie tylko ze swoim dzieckiem.
Choć okazało się, że „Pierwszy śnieg” jest już kolejną częścią słynnych kryminałów to zaczynam zabawę od początku. W mojej głowie dostrzec można „antylopę gnu bezlitośnie wciąganą do rzeki przez krokodyla”. I z wielką przyjemnością całkowicie się temu poddaję i bardzo mi się to podoba!

 

2. miejsce – Sylwia Waligóra

Konkurs "Moja Ukochana" - 1. miejsce

“Tysiąc pocałunków” Tillie Cole
Przez większość czasu postrzegam swoje życie jako wyzute z radości, wciąż przepełnione smutkiem, zmartwieniami i nie mającymi kresu problemami. Dlatego byłam zaskoczona moją reakcją po przeczytaniu książki “Tysiąc pocałunków”, którą początkowo postrzegałam jako ckliwą opowieść o miłości nastolatków, których rozdzieliła śmierć. Bardzo się wówczas myliłam, gdyż “Tysiąc pocałunków” jest przede wszystkim historią o radości życia, o umiejętności dostrzegania jej w każdym, nawet najbardziej błahym aspekcie naszej rzeczywistości, która wręcz emanuje pięknem. Warto przeczytać książkę Cole, ponieważ być może refleksja nad tą lekturą pozwoli czytelnikowi odnaleźć w prozie codzienności tę ulotną, a jednak istniejącą cząstkę piękna oraz przebrzmiałe echo nadzieji, które dają radość życia. Dzięki tej lekturze nieco inaczej spoglądam na swoje życie i chociaż nie stoję na progu śmierci – jak bohaterka książki (taką przynajmniej mam nadzieję) – to powoli uczę się dostrzegania tej jaśniejszej strony rzeczywistości. Lektura wspominanej książki wywołała u mnie ogromne wzruszenie oraz burzę emocjonalną – od gniewu, smutku, współczucia do tłumionej radości – i w żadnym jej momencie nie pozostałam obojętna, a właśnie ładunek emocjonalny jest dla mnie niemal najistotniejszym aspektem czytania!
“Tysiąc pocałunków” zauroczyła mnie, rozkochała mnie w sobie, a to cudowne uczucie towarzyszy mi do dzisiaj, chociaż minęło bardzo dużo czasu odkąd skończyłam lekturę. Każdy z nas ma taką książkę, której wspomnienie wywołuje radość, sentyment, czy prowokuje do rewizji własnego życia, jakiejś jego cząstki. Dla mnie “Tysiąc pocałunków” to nie tylko historia, zbiór liter – to wspomnienie tego, że świat może być piękny, jeśli tylko zdołamy się na to piękno otworzyć! Mnie się to w pewnym sensie udało – może i Ty drogi Czytelniku powinieneś otworzyć słój z tysiącem pocałunków?! Jestem pewna, że nie będziesz rozczarowany!

 

3. miejsce – Iza Wyszomirska

Konkurs "Moja Ukochana" - 1. miejsce

A ja chcę polecić Wam niedawno przeczytaną przeze mnie książkę Huberta Fryca “Szeptać”, która oczarowała mnie swoją formą, słowem, klimatem i przekazem. Na pewno będę wielokrotnie do niej wracać, bo jest tego warta. 😊

Mamy rok 2013, 30-letni Michał mieszka w nowoczesnym budynku, ale nie czuje się w nim jak u siebie, czegoś mu brak. Gdy wyjeżdża na wieś do starego domu dziadków, podczas porządków na strychu znajduje walkmana i zagubione ponumerowane state kasety magnetofonowe. Na owych kasetach zapisane zostały wspomnienia, które snuł dziadek Franciszek przed niemal dwudziestu laty. Michał odsłuchuje kasety i przypomina sobie tamte wyjątkowe wakacje, podczas których poznał swoją przyszłą żonę. Mężczyzna boi się zrealizować swoje największe marzenie. Czy powrót do przeszłości mu w tym pomoże?

Hubert Fryc zabrał mnie we wspomnienia do dzieciństwa głównego bohatera. Akcja toczy się naprzemiennie – raz jesteśmy w 1995 roku, by za chwilę przenieść się do roku 2013. Snuje opowieść o prawdziwym domu. Czytając, musiałam co chwilę przystanąć, aby zastanowić się czy i ja mam taki stosunek do swojego mieszkania? Czy podobnie jak bohaterowie szanuję go? Czy mogę powiedzieć, że dom to moje miejsce w świecie? Czy kocham go, utożsamiam się z nim? Zapewniam, że te i inne pytania będą kołatać się Wam po głowie w trakcie niniejszej lektury. Książka traktuje nie tyle o przysłowiowych czterech ścianach domu, co o jego duszy, duchach i ludziach go zamieszkujących.

Autor w interesujący sposób nakreślił relacje na linii ojciec-syn i dziadek-wnuk. Zwłaszcza ta druga relacja zatrzymała mnie na dłużej i sprawiła, iż z ogromnym zaangażowaniem śledziłam to wszystko, co rozgrywało się na kartach książki. Fryc podkreśla jak istotna jest pielęgnacja rodzinnych więzi i tradycji, które gdzieś po drodze w naszym zabieganiu gubimy oraz to, że marzenia należy spełniać. Trzeba doceniać to, co mamy, bo później możemy tego żałować.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, z jaką wrażliwością autor snuje swoją opowieść. Ta wrażliwość wyczuwalna jest niemal w każdym zdaniu i słowie. To nie jest zwykła książka jakich wiele. Ona urzeka i sprawia, że chce się pozostać z nią jak najdłużej.

Autor zadbał o każdy szczegół, naprawdę postarał się, aby dopracować swoją powieść w najdrobniejszym detalu. Zachwyca plastycznymi opisami. Używa przy tym słownictwa, które nie zawsze możemy spotkać w potocznym języku. Z niektórymi z nich spotkałam się po raz pierwszy. Za przykład mogę podać tu słowo: podsiębitka.

“Szeptać” to powieść o więzach rodzinnych, o tradycji, o różnicach pokoleniowych, walorach wsi, ale nade wszystko o domu przez duże D. Przy tej lekturze z pewnością można się wyciszyć i odprężyć po ciężkim dniu. To niezwykle klimatyczna opowieść przepełniona magią, nostalgią, w której szepczą cztery ściany starego rodzinnego domu. Wejdźcie i poczujcie to wszystko, co chce Wam wyszeptać przeszłość. 😊

Konkurs walentynkowy – “Moja Ukochana!”

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto na swoim koncie nie ma książki, której by nie skończył! Natomiast spośród tych ukończonych, na pewno każdy zna taką, która jest z jakiegoś powodu zjawiskowa. Książka, do której chętnie się wraca, zakochując się w Niej od pierwszej strony – miłością, którą aż chce się podzielić z innymi!

Jeśli czytając ten wstęp wiesz, która Książka wywołuje w Tobie takie emocje, mam dla Ciebie coś specjalnego – konkurs walentynkowy, organizowany przez serwis eCzytelnik.com, producenta czytników PocketBook oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Wystarczy, że opowiesz o swoich uczuciach!

Aby wziąć udział w konkursie, napisz która Książka jest dla Ciebie wyjątkowa. Książka, do której często wracasz i pomimo znanego już zakończenia i tak czytasz Ją z miłością – taką, którą chciałbyś/chciałabyś zarazić również innych. Na pewno Jej fragmenty w nocy o północy potrafisz wyrecytować niezależnie od nastroju, stanu upojenia i miejsca, w którym przebywasz 🙂

Prawdopodobnie nie wszyscy Ją znamy – zatem poznaj nas z Nią! Przekonaj nas, że to Ta Jedyna! Napisz o Niej recenzję tak, abyśmy na samą myśl o tej Książce poczuli w brzuchu motyle! Dodatkowo, do tekstu dołącz zdjęcie (bądź grafikę – szczegóły w regulaminie), jak spędzacie czas razem. Z tą Najważniejszą – bez znaczenia, czy jest ubrana w papierową okładkę, czy błyszczy na ekranie – i tak jest Niepowtarzalna, bo Miłość nie zna granic 🙂

Podziel się i pozwól nam się w Niej zakochać – od pierwszego wejrzenia i zaczytania! Wygraj czytnik i sam/-a zakochaj się w czytaniu na nowo!

 

Co można wygrać?

Zwycięzcami zostaną trzy osoby biorące udział w konkursie. 1. miejsca jako jedyny otrzyma czytnik ebooków PocketBook Touch HD Ruby Red. Natomiast całe podium otrzyma dowolnie wybranego ebooka z wydawnictwa Znak lub wydawnictwa Otwarte, którą wybrać będzie móżna za pośrednictwem platformy Woblink.com.

Zasady:
  1. Napisz, dlaczego właśnie wybrana przez Ciebie Książka jest dla Ciebie szczególna wraz z rekomendacją, dlaczego inni również powinni w tej Książce się zakochać. Dodatkowo, dołącz zdjęcie bądź grafikę przedstawiające wspólnie spędzany z opisywaną Książką czas. Zdjęcie bądź grafika może zostać wykonana w dowolnej formie (komputerowo, ręcznie, wykonane aparatem, edytowane bądź nieedytowane).
  2. Do 14. lutego, tekst wraz ze zdjęciem/grafiką, zamieść w komentarzu pod postem konkursowym, znajdującym się na profilu eCzytelnika w portalu Facebook.
  3. Bierz się do dzieła – pisz i dziel się Miłością!

Konkurs trwa od 01.02.2018 do 14.02.2018. Pełny regulamin możecie przeczytać tutaj.

Post konkursowy:

Trzecie urodziny eCzytelnika

Już trzeci raz mam przyjemność podziękować Wam wszystkim za kolejny, wspólnie spędzony rok!

W dniu dzisiejszym bowiem eCzytelnik obchodzi swoje trzecie urodziny!

Chciałbym Wam podziękować za codzienną dawkę motywacji, zaufanie jakim mnie darzycie, jak i za to, że prowadzenie tego serwisu bez Was nie miałoby sensu!

Z tej okazji księgarnia Woblink przygotowała dla Was kod rabatowy jednokrotnego użytku o wysokości 30% na zakupy w księgarni. Kod jest dostępny tylko w dniu dzisiejszym.
Zatem bierzcie się za eCzytelnikowe zakupy lub wykorzystajcie kod, aby sprawić komuś prezent!

Kod rabatowy:

eCzytelnikUrodziny

Dziękuję!

eCzytelnik jest na SQUID!

SQUID - Your News BuddyChciałbym Was zapoznać z nową aplikacją SQUID – Your News Buddy. Aplikacja ta pomaga znaleźć najbardziej wartościowe artykuły spośród tematów, którymi jesteście zainteresowani. Do wyboru mamy bardzo rozmaite i szczegółowe kategorie, dzięki czemu zawsze będziecie na bieżąco z konkretnymi tematami, które wybraliście. W dodatku aplikacja dostępna jest zupełnie za darmo! Dlaczego o tym piszę?

Otóż dlatego, że eCzytelnik dziś dołącza do bazy aplikacji!
Oznacza to, że artykuły z eCzytelnika będziecie mogli czytać również w aplikacji SQUID – Your News Buddy!

Wybierając śledzenie kategorii Książki, będziecie na bieżąco z artykułami pojawiającymi się w moim serwisie!

Co o swojej aplikacji mówią Twórcy:
“SQUID chce sprawić, by najwartościowsze wiadomości były zawsze w zasięgu ręki, jednocześnie oferując szeroki wybór tematów, które użytkownik może dowolnie wybierać, tworząc niepowtarzalną, spersonalizowaną, atrakcyjną wizualnie Stronę Główną. Aplikacja zbiera najciekawsze artykuły z sieci i pozwala użytkownikom być zawsze na bieżąco z najświeższymi wydarzeniami, jednocześnie dając możliwość, by dzielić się nimi z najbliższymi w szybki i prosty sposób. To, co między innymi odróżnia SQUID od podobnych aplikacji to zestaw kreatywnych narzędzi, które sprawiają, że wiadomości stają się nie tylko ciekawe, ale i zabawne.”
“Chcemy pomóc młodszym generacjom na ponowne odkrycie czytania wiadomości jako ciekawego, wartościowego i wciągającego, codziennego zajęcia”Johan Othelius, CEO i założyciel SQUID APP.

Sam już jakiś czas korzystam z tej aplikacji i śmiało mogę stwierdzić, że “bycie na bieżąco” jeszcze nigdy nie było takie proste.

Pobierz aplikację:
SQUID – Your News Buddy – Android
SQUID – Your News Buddy – iOS
Więcej informacji na temat SQUID – Your News Buddy znajdziecie na stronie głównej twórców aplikacji.

eCzytelnik – drugie urodziny!

Dziękuję – już dwa lata jestem z Wami! 🙂

Czas galopem leci do przodu – w końcu to w 2014 roku powstał eCzytelnik. Pomysł do głowy przyszedł mi, gdy po górskiej wędrówce z pełnym plecakiem, przekonałem się do wygody jaką zapewniają nam książki w formie elektronicznej. Postać ta, choć z czasem zdobywa coraz więcej zwolenników, nadal nie jest jeszcze tak popularna, jak wersja papierowa. Każdego dnia staram się więc, aby eCzytelnik pomagał rozpropagować nową formułę czytelnictwa oraz umocnił pozycję, jaką powinna w naszym życiu pełnić książka.
I dzięki Wam i Waszemu zainteresowaniu, udaje mi się osiągać ten cel 🙂

Aby informacji nigdy nie było mało, pragnę z okazji drugiego roku prowadzenia eCzytelnika przedstawić Wam urodzinową metamorfozę – niegdyś blog, a od dziś serwis poświęcony nowoczesnej formie czytania, w którym znajdziecie więcej informacji niż dotychczas. Dołożę wszelkich starań, aby na bieżąco informować Was na temat wszystkiego, co jest związane z czytaniem, ebookami, audiobookami i czytnikami. Przez poradniki, recenzje i promocje, po wydarzenia literackie i nowinki technologiczne.

Bardzo Wam dziękuję za Wasze wsparcie, jak i mojej Wspaniałej Małżonce, która wykonała mój kubek do kawy, a z dzisiejszej okazji przygotowała urodzinowy torcik, a nawet skomponowała urodzinową piosenkę 🙂
eCzytelnik - drugie urodziny

500 polubień eCzytelnika na Facebooku!

Moi drodzy! 🙂
Chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować, bowiem 500 polubień eCzytelnika już tuż tuż 🙂

Każdego dnia patrzę na licznik z niewypowiedzianą radością, bo to Wy jesteście moją największą motywacją do dalszego prowadzenia bloga.

Dlatego – dzięki uprzejmości ebookoo.pl – mam dla Was darmowego ebooka “Jurassic Park. Park Jurajski” autorstwa Michaela Crichtona oraz trzy kody rabatowe obniżające wartość Waszych zakupów w ebookoo.pl o 25%!
Czterech zwycięzców zostanie wybranych drogą losowania.
Aby wziąć udział w losowaniu należy:
– polubić stronę eCzytelnik
– poubić stronę ebookoo.pl
– Wpisać w komentarzu pod wpisem konkursowym słynny cytat z “Parku Jurajskiego“:
Life will find a way
Na komentarze będę czekał do 3.04 (tj. niedziela) do godziny 15-tej!
Powodzenia! 🙂

Jurassic Park. Park Jurajski.Jurassic Park. Park Jurajski
Michael Crichton
Na niewielkiej wyspie Nublar w pobliżu Kostaryki powstaje Park Jurajski. Jego największą atrakcją są żywe dinozaury, które zostały sklonowane z DNA pobranego ze skamieniałych insektów. Stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli. Wbrew woli twórców dinozaury wydostają się na wolność i polują na inne stworzenia oraz na… ludzi. Zaczyna się walka o przetrwanie! Stań oko w oko z naturą w najdzikszej postaci, odkryj niesamowity Park Jurajski.

Konkurs weekendowy – “Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz”

Mały konkursik weekendowy 🙂
Dzięki uprzejmości księgarni ebookpoint.pl, mam do oddania w dobre ręce ebook Gra o tron i filozofia. Słowo tnie głębiej niż miecz, autorstwa Henry’ego Jacoby i Williama Irwin.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy polubić eCzytelnika na Facebooku, polubić wpis konkursowy i skomentować go słowami “Winter is coming” 🙂

Link do wpisu konkursowego znajdziecie pod poniższym linkiem:
Winter is coming

Konkurs trwa do 28.11 do godziny 23:59:59

graotrNadchodzi zima. Wichry wieją z północy, gdzie schroniły się pradawne rasy i żyją starzy bogowie. Minęły już lata pokoju i możnowładcy zaczynają grę o tron. Siedem Królestw pogrąża się w odmętach straszliwej wojny, w której stawką jest Żelazny Tron, czyli władza absolutna. Tymczasem na dalekiej północy budzi się starodawne zło, za Murem w siłę rosną demony…


Powieść George’a R.R. Martina to epicka literatura najwyższej klasy, pełna rozmachu, z błyskotliwie zarysowanymi portretami psychologicznymi bohaterów. To fascynująca mieszanka polityki, seksu i magii. Ta opowieść aż prosi się o pogłębioną interpretację. Jeśli oczarowała Cię Pieśń Lodu i Ognia, jeżeli Gra o tron pochłonęła Cię bez reszty i wciąż mało Ci mrocznych sekretów czy złowieszczych spisków, ten przewodnik po zakamarkach Siedmiu Królestw będzie dla Ciebie prawdziwym objawieniem. Odkryje przed Tobą dobrze schowane ścieżki, wyjawi skrywane tajemnice, pokaże drugą, niespodziewaną stronę medalu.

Powodzenia!