
Księgarnia Ebookpoint stara się ułatwiać życie swoim Klientom, automatyzując ręczną wysyłkę plików z książkami do różnych miejsc – czy to na czytnik, czy tworząc kopię zapasową w chmurze. Dla przypomnienia, księgarnia umożliwia już bezpośrednią wysyłkę zakupionych tytułów na czytniki Kindle, PocketBook, a także do chmury Dropbox. W tym tygodniu wprowadzona została kolejna funkcja wysyłki zakupionych książek, tym razem na Google Drive.
Wydaje mi się, że pomysł jest trafiony. Sam korzystam z Dropboxa dość rzadko, a najczęściej kopiuję swoje ebooki do Google Drive, z racji łatwiejszej dostępności i prostego mechanizmu przeszukiwania Dysku Google. Ze zintegrowanych chmur na czytniku, rzadko korzystałem z przestarzałej, Onyx’owej Midiapolis, czy wszędobylskiego Dropboxa w celach pobierania ebooków. Zazwyczaj korzystałem z nich wyłącznie do trzymania kopii zapasowych, jednak o zarządzaniu Midiapolis wspominać nie będę (już powoli wypieram to z pamięci), a na Dropbox już dawno skończyło mi się miejsce 😉 Dlatego osobiście bardzo się cieszę z tej możliwości i liczę na to, że inne księgarnie pójdą w ślady Ebookpoint.
Jak skonfigurować wysyłkę plików na Google Drive w księgarni Ebookpoint?
- Logujemy się na swoje konto Ebookpoint
- Przechodzimy do zakładki Twoje konto
- Z lewego panelu nawigacyjnego, wybieramy opcję Edytuj konto, która rozwinie listę zarządzania kontem
- Wybieramy opcję Google Drive
- Zostaniemy przeniesieni do sekcji zarządzania kontami wysyłki.
- Naciskamy przycisk Autoryzuj.
- Kolejnym krokiem będzie zezwolenie aplikacji ebookpoint.pl na wyświetlanie i zarządzanie plikami na Dysku Google. Klikamy Zezwól.
- Voila! Konto zostało skonfigurowane!
Jak zarządzać plikami przesyłanymi na Dysk Google?
- Powtarzamy kroki 2-4 z poprzedniej sekcji
- Wybieramy interesujące nas formaty, które na Dysk Google powinny trafiać. Dostępne mamy pliki:
- MOBI
- EPUB
- Możemy również pozwolić systemowi zakupowemu automatyczną wysyłkę tych plików bezpośrednio po zakupie. Jeśli chcemy zmienić konto, możemy usunąć autoryzację dla obecnego konta i autoryzować właściwe korzystając z opcji Usuń autoryzację. W tym kroku miałem małą zagwozdkę – nigdzie nie znalazłem przycisku Zapisz zmiany 🙂 Otóż nie jest on konieczny – zmiany są wprowadzane i zapisywane automatycznie, zaraz po wybraniu odpowiednich pól.
- Pamiętajmy, że po zakupie pliki będą nadal zapisywane w Bibliotece naszego konta. Po właściwej konfiguracji i autoryzacji konta Google, w bibliotece pojawi nam się dodatkowa opcja w przypadku pobierania istniejących tam tytułów. Za jej pomocą, możemy ręcznie wysłać książki na Google Drive.
