PocketBook Color – czytnik z kolorowym ekranem trafi na polski rynek

PocketBook z dumą informuje o dobiegających końca pracach nad innowacyjnym urządzeniem z sześciocalowym, kolorowym wyświetlaczem E Ink Kaleido™. Tym samym czytnik PocketBook Color będzie jednym z pierwszych dostępnych na rynku modeli z technologią e- papieru E Ink Print Color.

Informacja prasowa: PRContext

Dzięki najnowocześniejszej technologii wyświetlacza, PocketBook Color nada nowej jakości e-czytaniu, oferując dodatkowe możliwości kontaktu z literaturą. Technologia, w jakiej został wykonany ekran pozwala na wyświetlenie 4096 kolorów o łagodniejszym odcieniu niż w przypadku ekranów LCD czy OLED. Podobnie jednak jak poprzednie wersje, kolorowy wyświetlacz jest bezpieczny dla wzroku, a standardowy biało-czarny tekst pozostanie wyraźny i czytelny dzięki rozdzielczości 300 dpi.


> Kup PocketBook Color


Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc zapowiedzieć nasz najnowszy produkt – PocketBook Color z kolorowym wyświetlaczem – mówi Maksym Zhelezniak odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej. – Warto przypomnieć, iż w 2012 roku mieliśmy w swojej ofercie pierwszy czytnik wyposażony zarówno w kolorowym wyświetlaczem wykonanym w technologii E Ink Triton™ oraz z przednim podświetleniem. Dziś postępy w pracach nad e-papierem są dużo bardziej zaawansowane i mamy nadzieję, że nasze rozwiązanie zyska uznanie użytkowników.

Dziecięcy świat pełen kolorytu

E-booki nigdy dotąd nie były tak atrakcyjne dla młodych czytelników. Zamiast nudnych monochromatycznych stron, PocketBook Color prezentuje na swoim kolorowym wyświetlaczu ilustracje, które wywołają wiele emocji i pomogą ćwiczyć spostrzegawczość. Dzieci, młodzież, a także dorośli z pewnością docenią nowy aspekt e-czytelnictwa.

Dodatkowe korzyści z treści edukacyjnych

Podręczniki, poradniki, albumy, książki medyczne czy literatura biznesowa teraz w jeszcze bardziej dokładny sposób będą mogły przenosić istotne treści. Prezentowane w kolorach zdjęcia, grafy, wykresy, diagramy, mapy czy ilustracje zgodnie z zamysłem autorów odwzorują teraz zawarte w nich informacje. Ponadto ze względu na długi czas pracy urządzenia na baterii, PocketBook Color będzie doskonałym rozwiązaniem dla uczniów, studentów, nauczycieli oraz osób, które dążą do pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich kompetencji zawodowych.

Superbohaterowie w modnych kolorach

Czytnik ucieszy swoimi barwami abonentów elektronicznych czasopism i miłośników komiksów. Bohaterowie i złoczyńcy obrazkowych historii wyświetlanych na ekranie nareszcie odzyskają prawdziwy koloryt. Również reportaże i zdjęcia prezentowane w kolorowych magazynach przekażą czytelnikom wszystkie odcienie rzeczywistości.

Oficjalny debiut czytnika planowany jest na początek tegorocznych wakacji, a szczegóły specyfikacji zostaną podane w późniejszym terminie.

Zostaw komentarz