Legimi dołączyło do obchodów stulecia niepodległości Polski, z której to okazji przygotowano kolekcję współczesnej literatury polskiej. Wśród nich znalazły się bestsellery, jak i tytuły, które zdobywały najważniejsze nagrody literackie.
Książki dostępne są pod odnośnikiem www.legimi.pl/niepodlegla, na której wpisując kod “100lat”, przechodzimy do wyboru interesującej nas pozycji, która trafi na stałe do biblioteki naszego konta Legimi.
Tytuły te są również dostępne w abonamencie, niemniej jednak po upływie okresu abonamentu lub rezygnacji z niego, w przeciwieństwie do pozostałych książek na półce Legimi, wybrany tytuł pozostanie z nami na zawsze.
Książek jest szesnaście, więc wybór nie jest mały:
- “Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz
- “Jak zawsze” – Zygmunt Miłoszewski
- “Ślepnąc od świateł” – Jakub Żulczyk
- “Czereśnie zawsze muszą być dwie” – Magdalena Witkiewicz
- “Szeptucha” – Katarzyna Berenika Miszczuk
- “Pochłaniacz” – Katarzyna Bonda
- “Król” – Szczepan Twardoch
- “Łaska” – Anna Kańtoch
- “Wotum nieufności” – Remigiusz Mróz
- “Bieguni” – Olga Tokarczuk
- “Guguły” – Wioletta Grzegorzewska
- “Cwaniary” – Sylwia Chutnik
- “Kontener” – Marek Bieńczyk
- “Jadąc do Babadag” – Andrzej Stasiuk
- “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” – Dorota Masłowska
- “Widma” – Łukasz Orbitowski
Jeśli nie jesteście pewni na co się zdecydować, na pomoc nadchodzi specjalne wydanie internetowego magazynu Prolog, które jest poświęcone książkom udostępnionym w ramach akcji.
– Stulecie odzyskania niepodległości to wspaniała, warta uczczenia rocznica. Zależało nam na tym, by ta celebracja była jak najbardziej pozytywna, pozwoliła uciec od codziennych podziałów i konfliktów. Cóż więc może być lepszego niż czytanie i słuchanie książek? Chcemy pokazać, jak wiele ma nam do zaproponowania współczesna polska literatura. Zarówno popularna, jak i ta nieco ambitniejsza, która bywa naszą polską wizytówką na najważniejszych konkursach literackich na świecie. To świetna okazja przede wszystkim dla osób, które rzadko mają okazję sięgnąć po lekturę, by przekonać się o tym samodzielnie w nowoczesnej, cyfrowej formie – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.
Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i akcji „Niepodległa”. Książki dostępne w akcji możemy pobrać za darmo do końca roku, a czytać bez końca 😉
Osoby korzystające z Legimi na urządzeniach z Androidem mogą ponadto czytać ebooki z wykorzystaniem czcionki Brygada 1918, udostępnionej z okazji tej wyjątkowej rocznicy i zaimplementowanej w najnowszych wersjach aplikacji. Czcionka ta jest cyfrową wersją kroju pisma Brygada zaprojektowanego ok. 1928 roku, prawdopodobnie przez polskiego grafika i typografa Adama Półtawskiego na 10-lecie niepodległości Polski.
– Możliwość przeczytania dowolnej książki w tej historycznej czcionce symbolicznie pozwoli doświadczyć ponadczasowego charakteru pisma i języka, łączącego pokolenia i formującego tożsamość narodową. – dodaje Mikołaj Małaczyński
Źródło informacji + zdjęcia: Legimi