Czytniki Onyx w końcu doczekały się nowego Androida

Czytniki Onyx doczekały się aktualizacji oprogramowania, która zastąpi dotychczasowego Androida 4.04 wersją 4.4. Niestety jednak nie dotyczy to wszystkich modeli tego producenta. W chwili obecnej aktualizacja jest możliwa dla modeli i86, M86, Max, N96 i T68. Jak łatwo możemy dostrzec, wszystkie sześciocalowce nie doznały tego zaszczytu.

eReader-Store ostrzega jednak, że jest to nadal nieoficjalna, przedpremierowa wersja. Oficjalny update dostępny będzie “już wkrótce”… Migracja niektórych funkcji i aplikacji jest ciągle w toku, więc mogą one jeszcze w pełni nie działać.

W opisie pojawia się również typowy dla takich operacji, ale dość istotny slogan – “Przed dokonaniem aktualizacji, wykonaj kopię zapasową zawartości czytnika, gdyż pamięć wewnętrzna zostanie sformatowana.

Jeżeli aktualizacja jednak nie przypadnie nam do gustu, możemy bez problemu skorzystać z MFG Tool Pack, który umożliwi nam powrót do poprzedniej wersji. Odnośniki do narzędzia dla poszczególnych modeli Onyxa, znajdziecie również pod tym odnośnikiem.
MFG Tool Pack

Jeśli wprowadzaliśmy jakieś zmiany, również pamiętajmy o wykonaniu kopii zapasowej, ponieważ downgrade też kończy się formatem pamięci wewnętrznej urządzenia.

Przy odnośnikach do MFG Tool Packów, znajdziemy również odnośniki do aktualnych wersji oprogramowania wszystkich, wyżej wspomnianych modeli Onyxa. Dalej znajdziemy już tylko informacje nt. dokonania aktualizacji, jak i gwóźdź programu – jak zaktualizować czytnik do wersji Android 4.4.
Na samym końcu artykułu znajdziemy informację o tym, że aktualizacja do Android 4.4 również odbywa się przez narzędzie MFG Tool Pack, wraz z odnośnikami zawierającymi pliki dla każdego modelu. Jak widać, Max Carta jeszcze musi poczekać…
Onyx BOOX - Android 4.4

Opis jest jasny i klarowny, więc nie powinniśmy mieć problemu z dokonaniem takiej aktualizacji, jak i z ewentualnym przywróceniem poprzedniej wersji. Ja również uczulam – pamiętajmy o kopiach zapasowych.

Aktualizacja wersji Ice Cream Sandwich do KitKata (z pominięciem Jelly Beana) może rzeczywiście pozytywnie wpłynąć pod względem wydajności dla tak dużych czytników. Wciąż nie jest to jednak Lollipop, który wyszedł już przecież trzy lata temu. Nie mówiąc o tym, że już końcem marca doczekaliśmy się już wersji Android 8.0, który obecnie przesiaduje w fazie testów alpha.

Zawsze to jednak coś i – jak to mówią – lepiej późno, niż wcale…

Źródło: eReader-Store.de

Zostaw komentarz